SP ze Starej Rozedranki na festiwalu palm

W niedzielę 29 marca 2015 r. na placu przy Katedrze Białostockiej – w trakcie koncertu podsumowującego Diecezjalne Dni Młodzieży – nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego Festiwal Palm. W konkursie wzięły udział dzieci i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Starej Rozedrance w trzech kategoriach: przedszkolnej, szkolnej i rodzinnej.

Nagrodzona została klasa I z opiekunem – panią Krystyną Sosną, klasa II z opiekunem panią Barbarą Możejko.  Wyróżnienie otrzymał oddział przedszkolny z opiekunem – panią Anną Roszkowską. W kategorii rodzinnej nagrody otrzymali: Rodzina Iłendo i Rodzina Roszkowskich.

Nagrody i wyróżnienia odebrano z rąk Księdza Biskupa dr hab. Henryka Ciereszko oraz Zastępcy Prezydenta Miasta Białegostoku Adama Polińskiego. Ponadto palma klasy I otrzymała nagrodę za najwyższą palmę.

Uwieńczeniem wspólnej pracy nad robieniem palmy było przeżywanie Misterium Paschalnego podczas głównej mszy świętej w parafialnym kościele w Starej Rozedrance. W procesji z palmami wzięli udział wszyscy, którzy pielęgnują tradycję oraz dbają o nieustanne budowanie relacji rodzina – szkoła – kościół.

 SP w Starej Rozedrance


Zobacz również

Skip to content