Ogólnopolski sprawdzian młodych pływaków

W sobotę 22.11.2014 r. na pływalni OSiR w Sokółce odbył się Ogólnopolski Sprawdzian Wytrzymałości i Wszechstronności Stylowej 11-12 latków w ramach V Zawodów Pływackich pod patronatem Starosty Sokólskiego.

zaw_plywackie_sok-004

W zawodach wzięło udział 245 zawodników reprezentujących 8 klubów z Podlasia. Zawodnicy UKS Omega przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Firsa zdobyli 13 medali. Dla zawodników 11 i 12-letnich były to jedne z najważniejszych zawodów w ciągu roku z uwagi na ich ogólnopolski zasięg (z wyników zawodów regionalnych będą później tworzone listy ogólnopolskie).

Wszyscy 11-latkowie rywalizowali na  dystansach 200m stylem zmiennym oraz 400m stylem dowolnym. Na tle rówieśników z całego regionu znakomicie spisali się zawodnicy UKS Omega Sokółka – Agnieszka Ancypo i Eryk Michałowski. Agnieszka po pasjonującej walce zwyciężyła na obydwu dystansach bijąc przy tym rekord województwa na 200m stylem zmiennym oraz rekord klubu na 400m stylem dowolnym. Znakomicie wypadł również Eryk, który zdobył złoty medal na 200m stylem zmiennym oraz srebro na 400m stylem dowolnym. Występ Eryka na 400m stylem dowolnym wywołał ogromne owacje kibiców.

Równie dużych emocji dostarczyli nam 12–latkowie, którzy obowiązkowo startowali na dystansach 200m stylem zmiennym i 800m stylem dowolnym. Na dystansie 200m stylem zmiennym o wielkim pechu może powiedzieć Gabriela Czarnowicz, która uzyskała najlepszy czas, jednakże została zdyskwalifikowana za minimalnie przedwczesny start. Na tym dystansie świetnie popłynął Konrad Rećko, lecz mimo ustanowienia nowego rekordu klubu zajął 4 miejsce. Niepowodzenia w pierwszym starcie na tyle zmobilizowały naszych najlepszych 12-latków, że w pięknym stylu zrehabilitowali się w wyścigu na dystansie 800m stylem dowolnym. Gabrysia pokonała pozostałe zawodniczki o całą długość basenu i zdobyła złoty medal. Konrad stoczył pasjonujący pojedynek z zawodnikami z Białegostoku płynąc z nimi „łeb w łeb” przez ponad 500m. Ostatecznie nasz zawodnik wygrał po świetnym finiszu o 0,04s zajmując pierwsze miejsce w całej konkurencji.

W roczniku 2003 i 2002 wszyscy pozostali zawodnicy UKS Omega płynący w Sprawdzianie Wytrzymałości i Wszechstronności Stylowej: Julia Sołoniewicz, Maja Garkowska, Szymon Karpowicz, Jan Kułakowski, Kacper Gudalewski i Gabriela Poczobutt Odlanicka poprawili swoje rekordy życiowe i aktywnie włączyli się w rywalizację na tych trudnych i wyczerpujących dystansach.Pozostali zawodnicy z roczników 2004 i młodsi, 2001, 2000 i 1999 i starsi ścigali się na dystansach 50m stylem dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylkowym.
W zmaganiach tych świetnie spisali się zawodnicy UKS Omega.

W roczniku 2004 i młodsi Zuzanna Rogowicz zdobyła srebrny medal na 50m stylem motylkowym oraz brązowy na 50m stylem dowolnym. Świetnie też popłynął Daniel Mrozowicz zdobywając brązowy medal na 50m stylem klasycznym. W tej kategorii wiekowej z dobrej strony pokazała się Gabriela Kuklik, która była 5. na 50m stylem grzbietowym.

W roczniku 2000 doskonałą formę utrzymuje Ola Rogowicz potwierdzając ją zdobyciem dwóch brązowych medali na 50m stylem dowolnym i motylkowym. Ola w obu startach ustanowiła nowe rekordy klubu.

W najstarszej kategorii wiekowej bezkonkurencyjny był Paweł Pietrych  zdobywając 2 złote medale na dystansach 50m stylem dowolnym oraz motylkowym.

Wielkie słowa uznania należą się pozostałym zawodnikom UKS Omega: Szymonowi Kochanowskiemu, Magdalenie Pietrych, Kindze Onoszko, Piotrowi Druć, Mateuszowi Druć, Martynie Paszkowskiej, Pawłowi Czaban, Pawłowi Stasiulewicz, Jakubowi Dargiewicz, Justynie Łopateckiej, Zosi Sałak, Idze Kuklicz, Krystianowi Nawrockiemu za zaangażowanie w swoje starty.

Bardzo dobre występy zanotowali również zawodnicy UKS Batory Sokółka w kategorii 2004 i młodsi: Dawid Witulski zdobył srebrny medal na dystansie 50m stylem motylkowym, Konrad Zielenkiewicz zdobył złoto na dystansie 50m stylem klasycznym, zaś Marcin Kułak na tym samym dystansie był 2.

Wielkie podziękowania należą się rodzicom zawodników UKS Omega oraz pracownikom OSiR w Sokółce za pomoc w organizacji zawodów.

UKS Omega


Zobacz również

Skip to content