Wystawa prac Aleksandry Kiczuk

wystawa_kiczuk

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na sierpniową wystawę  autorstwa Aleksandry Kiczuk, pt. Malarstwo i rysunek. Wystawa czynna jest od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00-16:00. Aleksandra Kiczuk to młoda artystka, która w ubiegłym roku ukończyła kierunek konserwacji i restauracji dzieł sztuki na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Wystawa prezentuje niektóre prace artystki, powstałe na przestrzeni ostatnich kilku lat – zarówno w ramach zajęć na uczelni jak i poza nią. Są to obrazy dotychczas nie prezentowane w Sokółce. Wystawa ukazuje różnorodność technik malarskich stosowanych przez artystkę, jak i tematów przez nią podejmowanych. Zobaczyć można przede wszystkim portrety, pejzaże, kwiaty oraz martwe natury. Większość prezentowanych prac wykonana jest w technice olejnej lub akrylowej, jednak są także takie rysowane węglem, kredą, pastelem, ołówkiem a nawet markerami. Istnieje możliwość zakupu niektórych spośród prac. Obrazy prezentowane są niewielkim wycinkiem twórczości artystki. Zainteresowanym polecamy także odwiedzenie strony autorki: www.aleksandrakiczuk.art.pl , na której znaleźć można część prezentowanych na wystawie obrazów oraz wiele innych dzieł.

Do tej pory odbyły się cztery wystawy indywidualne artystki (dwie w Bibliotece Sokólskiej). Jest ona także autorką opracowań graficznych trzech tomików wierszy swojej mamy – Mirosławy Kiczuk. Wykonała obraz Matki Boskiej Częstochowskiej do ołtarza w kaplicy kościoła pw. Św. Ojca Pio w Węgrowie.

Urodziła się i mieszka w Warszawie, ale wakacje od zawsze spędza w Kuźnicy – tu gdzie mieszka jej rodzina ze strony ojca. Już jako dziecko przejawiała talent do rysowania i szczegółowego odwzorowywania przedmiotów. Operowanie kolorem przyszło później, na zajęciach z malarstwa, na które uczęszczała jako nastolatka. Obecnie interesuje się zarówno malarstwem jak i rysunkiem. Maluje w różnych technikach (malarstwo olejne, akrylowe, akwarelowe, temperowe, kazeinowe itp.) i na różnych podłożach (płótno, deska, blacha, tektura, papier, szkło, tynki, tworzywa sztuczne). Znajomość różnorodnych technologii uzyskała w znacznej mierze w ramach ukończonych studiów. Interesuje się także technikami witrażowymi i wyrobami z gliny. Tematy prac artystki są zróżnicowane. Tworzy głównie w oparciu o otaczającą rzeczywistość, odwzorowując ją w sposób wierny i realistyczny. Od czasu do czasu sięga również po bardziej abstrakcyjne przedstawienia, których motywem przewodnim jest zazwyczaj człowiek. Artystka od kilku lat tworzy prace na zlecenia (głównie kopie znanych dzieł i obrazy olejne). Poza tym wykonuje konserwacje obrazów na płótnie, desce, ścianach, konserwacje ram zabytkowych oraz rzeźb drewnianych polichromowanych.

(KB)


Zobacz również

Skip to content