Karty Dużej Rodziny już wydawane

Pierwsze rodziny z gminy Sokółka otrzymały Karty Dużej Rodziny

kdr_sokolka_1

W poniedziałek 4 sierpnia 2014 r. Burmistrz Sokółki Stanisław Małachwiej wręczył rodzinom z gminy Sokółka Ogólnopolskie Karty Dużej Rodziny. Rodziny te, jako pierwsze złożyły wniosek o ich wydanie, dzięki czemu mogą już korzystać ze zniżek w ramach programu Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny. Karty otrzymali państwo Lewosz z Kurowszczyzny oraz państwo Harasiuk i Sołtan z Sokółki. W rozmowie z przedstawicielami rodzin Burmistrz Sokółki podkreślił znaczenie dużej rodziny oraz docenił wysiłek wkładany w wychowanie dzieci.

Wyraził też przekonanie, że duża rodzina to powód do dumy, ale też więcej obowiązków i wydatków. W dużej rodzinie jest wiele potrzeb, więc bardzo przyda się każda forma wsparcia – powiedziały zgodnie przedstawicielki rodzin. Burmistrz stwierdził iż wierzy, że program odniesie sukces i będzie się dynamicznie rozwijać. Ma nadzieję, że z jednej strony, będą do programu dołączać rodziny, a z drugiej podmioty oferujące szereg ulg.

Obecnie Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny oferuje system zniżek oraz dodatkowych uprawnień, a jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu oferty rekreacyjnej, transportowej oraz kulturalnej na terenie całego kraju.

(MK)


Zobacz również

Skip to content