Zaproszenie na Wschodnie Mistrzostwa Off-Road

Organizator rajdów Poland Trophy i Przeprawowe Mistrzostwa H6, firma Euroforum, zaprasza na Wschodnie Mistrzostwa Off-Road. To nowa, przeprawowo-turystyczna impreza, która odbędzie się w dniach 1-2 sierpnia 2014 r. w Sokółce i okolicach.

offroad_sokolka_2014

Sokółka ma bogate tradycje off-roadowe – działa tu wielu pasjonatów tego sportu, stąd pochodzi wiele załóg, które z powodzeniem startują w krajowych imprezach.

Będzie to rajd pieczątkowy – w trakcie pokonywania całej trasy zawodnicy będą zdobywać pieczątki umieszczone w sekcjach, których stopień trudności będzie dopasowany do danej klasy. Wygra załoga, która zdobędzie najwięcej pieczątek. Rajd rozpocznie się krótkim, 3-godzinnym etapem nocnym. Drugiego dnia zawodnicy będą mieli aż 8 godzin na pokonanie całej trasy. 

Rywalizacja będzie toczyć się w pięciu klasach. Jedna z nich przeznaczona jest dla zawodników jeżdżących quadami. Pozostałe dedykowane są dla załóg samochodowych. Najcięższe zadanie będą mieli zawodnicy z klas Extreme – Mechanik i Elektryk. Pierwsza przeznaczona jest dla samochodów z wyciągarkami mechanicznymi, w drugiej dozwolone są tylko wyciągarki elektryczne. W tych klasach zdobycie pieczątek będzie wymagało najwięcej pracy i umiejętności.
Dużo lżejszą kategorią jest Wyczyn – tu mogą startować auta z niewielkimi przeróbkami i bez wyciągarek. Liczyć się będzie umiejętność pokonywania terenu „na kołach”. Osobną klasą jest Turystyk – tu startują samochody seryjne, a trasa będzie rozszerzona o elementy krajoznawcze.

Szczegóły dotyczące rajdu dostępne są na stronie www.wschodni-offroad.pl

Maciej Rachtan

 


Zobacz również

Skip to content