Otwarcie drogi w Bobrownikach

– To kolejna ważna inwestycja, jaką oddajemy do użytku na terenie naszej gminy – powiedział Burmistrz Sokółki Stanisław Małachwiej podczas oficjalnego otwarcia nowej drogi w Bobrownikach. Uroczystość odbyła się w środę 23 lipca.

W Bobrownikach mieszka blisko 100 osób. Jeszcze niedawno przez wieś prowadziła brukowana droga. Teraz Bobrowniki mają nowy asfalt. Inwestycja kosztowała 660 tys. 309 zł i trwała od kwietnia do końca maja 2014 roku. Wykonawcą prac była firma STRABAG Sp. z o.o. Oddział Białystok.

– To bardzo ważny odcinek drogowy. W kryzysowych sytuacjach przejazd przez Bobrowniki może pełnić rolę mini obwodnicy Sokółki – podkreślił Burmistrz Stanisław Małachwiej.

Sołtys Bobrownik Wojciech Rećko przyznał, że wykonanie drogi asfaltowej w tej wsi, było jego marzeniem.

– Pełnię funkcję sołtysa od 16 lat. Już podczas pierwszej kadencji zacząłem zabiegać o taką inwestycję w Bobrownikach. Nowa droga zdecydowanie poprawiła estetykę wsi i komfort jazdy kierowców. Teraz będę starał się o to, żeby w Bobrownikach zostały ułożone chodniki. To takie moje drugie marzenie. Pierwsze się spełniło, zatem jest szansa, że drugie też da się zrealizować – powiedział Wojciech Rećko, sołtys Bobrownik.

Symboliczną wstęgę na nowej drodze przecięli m.in.: Burmistrz Sokółki Stanisław Małachwiej, Zastępca Burmistrza Piotr Bujwicki, Przewodniczący Rady Miejskiej w Sokółce Robert Rybiński, sołtys Wojciech Rećko, a także ks. Ryszard Kozioł z Parafii pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Sokółce.

Wieś od kilku lat korzysta z Funduszu Sołeckiego. W ramach tych środków udało się m.in. wybudować plac zabaw dla dzieci oraz altanę. Tegoroczny Fundusz Sołecki mieszkańcy Bobrownik zdecydowali się przeznaczyć na dofinansowanie wykonania krawężników przy nowym asfalcie.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu zrealizowanego przez Sokolka.tv

(UM) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content