Wakacje w mieście

Dwie grupy po 35 osób zapisano na zajęcia prowadzone w ramach akcji „Wakacje w mieście”, która została zorganizowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce. Akcję dofinansował Burmistrz Sokółki.

kolonie_2014-003

Zajęcia przeznaczono dla uczniów szkół podstawowych. Pierwszy turnus trwał od 14 do 18 lipca. Drugi turnus przewidziano na czas od 21 do 25 lipca. Za udział w „Wakacjach w mieście” każdy uczestnik zapłacił po 100 zł. Dofinansowanie przyznane przez Burmistrza Sokółki Stanisława Małachwieja wyniosło 5 tys. zł. Wśród współorganizatorów znalazła się też Komenda Powiatowa Policji w Sokółce

– Podobne akcje organizujemy od około 10 lat. Zawsze cieszą się one dużym zainteresowaniem – powiedział Piotr Rygasiewicz, Zastępca Dyrektora OSiR w Sokółce. 

W programie (taki sam dla każdego turnusu) znalazło się sporo atrakcji. Grupy zaczęły zajęcia od zabawi gier integracyjnych, seansu w kinie „Sokół” oraz krótkiego kursu gry w bilard. W kolejnych dniach na uczestników „Wakacji w mieście” czekały wyprawy do Augustowa (rejs statkiem Jaćwingów), Wołkusz (gra w paintball), Kuźnicy Białostockiej (wizyta w jednostce straży granicznej), Białegostoku (Bajkoland). Organizatorzy przygotowali też warsztaty żeglarskie na wodach zalewu sokólskiego.

(UM) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content