Na kłopoty… fryzjer!

Biblioteka Publiczna w Sokółce siódmy już raz zaprasza na wideo spotkanie z cyklu Spotkania z pasjami. Tym razem gościem będzie Danuta Płatek – mistrzyni fryzjerstwa. Początek spotkania 17 lipca (czwartek) o godz. 11:00.

Pani Danuta Płatek jest artystką – nie maluje jednak obrazów ani nie gra na pianinie – jest za to mistrzynią w swoim fachu i od ponad pół wieku tworzy dzieła sztuki na głowach swoich klientów.

Źródło: http://www.wysokieobcasy.pl
Źródło: http://www.wysokieobcasy.pl

Urodziła się w grudniu 1939 roku na Podkarpaciu. Choć Pani Danuta marzyła w dzieciństwie o pracy w zawodzie nauczycielki, to rodzice, którzy dostrzegli w Niej artystyczne zdolności wysłali córkę na praktyki czeladnicze do zakładu fryzjerskiego w miejscowości oddalonej od miejsca zamieszkania Pani Danuty o 3 kilometry. Do pracy trzeba było chodzić piechotą – po kilku latach męczących spacerów Pani Danuta w okresie zimowym do zakładu zaczęła jeździć na… nartach.

W wieku 15 lat, z dyplomem czeladnika i ukończonym kursem doszkalania zawodowego Pani Danuta postanowiła opuścić rodzinny dom. Chęć rozwoju i zobaczenia świata pokierowała Ją początkowo do Warszawy. Szybko jednak okazało się, że przywiązanie do południowych rejonów Polski jest silniejsze. Ostatecznie Pani Płatek wybrała Kraków, gdzie dzięki pomocy znajomych rodziny znalazła pracę i mieszkanie. Choć od 10 lat przebywa na ,,emeryturze” to bynajmniej, nie myśli o zakończeniu kariery zawodowej! W salonie Pani Płatek nieustająco goszczą zarówno młode klientki jak i panie zaprzyjaźnione z fryzjerką od lat. Nieustająco trwają poszukiwania inspiracji i pomysłów na kolejne spektakularne upięcia. Jak prawdziwa artystka – Pani Danuta nie ma na razie w planach opuszczać ,,sceny”, która jest dla niej tak ważna.

(KB)


Zobacz również

Skip to content