15 medali UKS Omega

18 czerwca odbyły się w Suwałkach Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Dyrektora OSiR. W zawodach wzięły udział reprezentacje 17 klubów z województwa podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, z Warszawy oraz kluby z Litwy. Nasz klub reprezentowała 16-to osobowa grupa pływaków w kategoriach: rocznik 2004 i młodsi, 2003, 2002 oraz 2000. Zawodnicy zdobyli 15 medali w poszczególnych kategoriach wiekowych, bijąc przy tym 7 rekordów klubu.

Więcej zdjęć na www.uksomega.pl

Były to dla większości zawodników ostatnie przed przerwą wakacyjną. Zawodnicy UKS Omega trenujący pod okiem trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Firsa swoimi wynikami potwierdzili wysoki poziom sportowy oraz ogromne zaangażowanie w przygotowania do licznych startów.

W roczniku 2004 świetnie popłynęła Zuzanna Rogowicz zdobywając brązowy medal  na 100m stylem zmiennym. Na 50m stylem dowolnym Zuzia była czwarta (do medalu zabrakło jej 0,1s).

W roczniku 2003 wspaniałe występy zanotowali:
– Agnieszka Ancypo – zdobywając srebrny medal na 100m stylem zmiennym oraz brązowy na 50m stylem klasycznym, ustanawiając przy tym na obu dystansach  nowe rekordy klubu;
– Eryk Michałowski – srebrny krążek na 100m stylem zmiennym; na 50 m stylem dowolnym Eryk był czwarty /do brązu zabrakło mu 0,06s/;
– Jan Kułakowski – srebrny medal na 50m stylem klasycznym;
– Szymon Karpowicz – brązowy medal na 50m stylem motylkowym;
– Julia Sołoniewicz – brązowy medal na 50m stylem motylkowym.

Srebrny medal zdobyła również sztafeta mieszana 4x100m stylem dowolnym w kategorii rocznika 2003 w składzie: Agnieszka Ancypo, Szymon Karpowicz, Jan Kułakowski oraz Eryk Michałowski.

W roczniku 2002 rewelacyjnie popłynęła Gabriela Czarnowicz  ustanawiając dwa nowe rekordy klubu. Gabrysia zdobyła 2 srebrne krążki na 50m stylem dowolnym oraz 100m stylem zmiennym. Z bardzo dobrej strony pokazał się również Konrad Rećko, który przy silnej konkurencji wywalczył 2 brązowe medale na 50m stylem dowolnym oraz 50m stylem motylkowym. Swoją pozycję świetnego żabkarza potwierdził Kacper Gudalewski zdobywając złoty medal na 50m stylem klasycznym. Zawodnicy rocznika 2002 zdobyli również srebrny medal w sztafecie mieszanej 4x100m stylem dowolnym w składzie: Gabriela Czarnowicz, Gabriela Poczobutt-Odlanicka, Kacper Gudalewski oraz Konrad Rećko.

W roczniku 2000 świetne występy zanotowały Anita Hajduk oraz Aleksandra Rogowicz. Anita zdobyła srebrny medal na 50m stylem klasycznym oraz brąz na 200m stylem zmiennym, bijąc przy tym rekordy klubu. Ola Rogowicz również ustanowiła rekord klubu na 50m stylem motylkowym, zdobywając przy tym brązowy medal. Wyniki te dobrze wróżą przed startem obu dziewcząt w Mistrzostwach Polski 14-latków, które odbędą się na początku lipca w Dębicy.
Bardzo dobre występy oraz nowe rekordy życiowe ustanowili: Maja Garkowska, Martyna Paszkowska oraz Gabriela Kuklik.

Gratulujemy!

(AA)

Skip to content