Sukcesy UKS Omega w zawodach ogólnopolskich

31 maja 2014r. w Bielsku Podlaskim odbył się Ogólnopolski Drużynowy Wielobój Pływacki dzieci 10 i 11-letnich. Były to najważniejsze zawody pływackie w sezonie, a przy tym korespondencyjne Mistrzostwa Polski na szczeblu regionów.

zaw_bielsk_2014-019

W zawodach startowało ponad 170 najlepszych zawodników z klubów pływackich z Suwałk, Białegostoku, Łomży, Augustowa, Ostrołęki, Wyszkowa, Sokółki, Hajnówki oraz Bielska Podlaskiego. Nasze miasto reprezentowały kluby UKS Omega oraz UKS Batory.

Organizatorzy zafundowali młodym pływakom prawdziwy maraton pływacki, ponieważ zwykle dwudniowe zawody odbyły się ciągu jednego dnia i każdy zawodnik startował aż 4 razy. Zawodnicy UKS Omega trenowani pod okiem trenerów Konrada Stackiewicz oraz Rafała Firsa zdobyli 8 medali.

Wśród 11-latków wspaniałą formę zaprezentowali Agnieszka Ancypo oraz Eryk Michałowski. W bardzo wyrównanych i emocjonujących pojedynkach wywalczyli po cztery medale. Zdobyli takie same krążki, w tych samych konkurencjach: złote na dystansach 200m stylem dowolnym i 200m stylem zmiennym, srebrne na 50m stylem motylkowym (Agnieszka pobiła rekord klubu) oraz brązowe na 100m stylem dowolnym. W klasyfikacji generalnej po zsumowaniu punktów FINA – Eryk Michałowski został najlepszym pływakiem zawodów w roczniku 2003, zaś Agnieszka Ancypo uplasowała się na drugim miejscu. 

Z bardzo dobrej strony pokazali się pozostali zawodnicy Omegi z rocznika 2003. Szymon Karpowicz w trzech startach znajdował się w pierwszej dziesiątce najlepszych zawodników. Julia Sołoniewicz, Maja Garkowska oraz Augustyn Jackiewicz również dzielnie walczyli i pobili swoje rekordy życiowe pokazując duże zaangażowanie w poszczególne starty.

W roczniku 2004 najlepiej wypadła Zuzanna Rogowicz, która zajęła 5. miejsce na 50m stylem dowolnym (do medalu zabrakło jej 0,7s). W pozostałych konkurencjach Zuzia startowała równo i zajmowała miejsca blisko pierwszej dziesiątki. Pozostali zawodnicy Omegi: Julia Druć, Wiktoria Druć, Martyna Paszkowska, Gabriela Kuklik, Szymon Kochanowski popłynęli na miarę swoich możliwości i nabyli nowe doświadczenie w zawodach o dużej randze. W roczniku 2004 bardzo dobrze zaprezentowali się też zawodnicy UKS Batory – Konrad Zielenkiewicz i Dawid Witulski. Zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce w poszczególnych konkurencjach zawodów.

Tekst i zdjęcia: UKS Omega

Skip to content