Wideo spotkanie z Urszulą Szczurek

Biblioteka Publiczna w Sokółce zaprasza na wideo spotkanie z Urszulą Szczurek – 75-letnią instruktorką fitness. Początek spotkania o godz. 11.00 w czwartek 8 maja w czytelni biblioteki, Os. Centrum 21.

szczurek_urszula

Pani Urszula Szczurek sama o sobie mówi, że jest żywym srebrem. Od dzieciństwa miała w sobie mnóstwo energii i pogody ducha. Zawsze dzieliła się nimi ze swoimi rówieśnikami.
Na emeryturze kontynuuje swoje działania, organizując regularne zajęcia fitness dla seniorów. Pani Urszula prowadzi zajęcia, na które przyjeżdżają osoby nawet z miejscowości podkrakowskich. Seniorzy ćwiczą na sali Polskiej YMCA w Krakowie. Sala jest bardzo skromna, a muzykę zapewnia sama– z kaset i płyt puszcza na małym odtwarzaczu. Jednak to wystarcza, by porwać do ruchu sporą grupę seniorów.

Jeszcze większym zainteresowaniem cieszą się zajęcia fitness, aqua aerobic, prowadzone na basenie. Pani Urszula zaczęła je prowadzić już, jak zaczęły stawać się popularne w Polsce. Zajęcia te mają wiele zalet: nie obciążają kręgosłupa ani stawów, woda jest naturalnym obciążeniem do ćwiczeń i… nie trzeba umieć pływać, ponieważ wszystkie ćwiczenia wykonuje się przy wsparciu tzw.: rękawków do pływania.

Pani Urszula stawia przede wszystkim na zdrowie i dobre samopoczucie. Ćwiczenia fizyczne, według pani Urszuli nie mają doprowadzić do utraty wagi czy zwiększenia mięśni. Najważniejsze jest zachowanie sprawności fizycznej oraz radości z życia. Poprzez realizację zajęć udowadnia, że aktywnością fizyczną oraz radością, jaka z niej płynie można cieszyć się nie tylko, gdy jest się młodym. Pokazuje również, jak niewiele trzeba, by zorganizować takie zajęcia i przekazywać dalej swoją pasję do uprawiania sportu.

Pani Urszula jest również osobą bardzo skromną. Często powtarza, że swoją energię otrzymała w darze od Boga, jest to jej przypowieściowy talent, który stara się pomnażać jak najlepiej umie.

Biblioteka Publiczna w Sokółce i Fundacja Orange realizuje projekt edukacyjno-animacyjny przeznaczony dla seniorów. Będzie to 15 spotkań online w formie wideo konferencji  z cyklu „Spotkania z pasjami”. Bohaterami spotkań będą osoby znane seniorom np. z telewizji, które prowadzą aktywne życie i realizują swoje pasje oraz skończyły już 60, a także osoby, które angażują się w życie społeczności lokalnych lub realizują ciekawe hobby.

Spotkania odbywają się co drugi czwartek o godzinie 11.00 od 10 kwietnia 2014 r.

(KB)


Zobacz również

Skip to content