Gimnazjaliści z Sokółki trzymają formę

7 marca br. odbędzie się etap powiatowy konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia “Trzymaj Formę!”. Wśród laureatów I etapu Konkursu znalazło się 21 gimnazjalistów z powiatu sokólskiego.

logo_trzymaj_forme

Konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę!” jest przeznaczony dla uczniów gimnazjów, zainteresowanych pogłębianiem wiedzy dotyczącej zdrowego stylu życia. Celem Konkursu jest kształtowanie zdrowych postaw i nawyków w zakresie zbilansowanej diety i aktywności fizycznej, jak również zwiększenie świadomości konsumenckiej np. poprzez zdobycie wiedzy na temat praw konsumenta oraz umiejętności korzystania z informacji zamieszczonych na opakowaniach produktów żywnościowych. 

Konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia jest dodatkową inicjatywą organizowaną w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!” – największego w Polsce Programu promującego zasady zbilansowanej diety i aktywności fizycznej wśród młodzieży szkolnej. Program objęty jest honorowymi patronatami Ministra Zdrowia, Minister Edukacji Narodowej, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministra Sportu i Turystyki.

Co roku Konkurs kierowany jest do gimnazjalistów z innych powiatów i województw. W roku szkolnym 2013/2014 adresatami Konkursu są uczniowie z wybranych powiatów województw: podkarpackiego, lubuskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego oraz powiatów: białostockiego, sokólskiego i zambrowskiego z województwa podlaskiego.

Do udziału w Konkursie zgłosiło się łącznie 1848 uczniów. Z terenu województwa podlaskiego zgłoszono 194 uczniów z 18 szkół powiatu białostockiego; 90 uczniów z 4 szkół gimnazjalnych
z powiatu sokólskiego oraz 77 uczniów z 3 gimnazjów z powiatu zambrowskiego. Uczniowie ci przystąpili do I etapu szkolnego Konkursu. Uczestnicy, którzy odpowiedzieli poprawnie na minimum 80% pytań, zostali zakwalifikowani do II etapu powiatowego Konkursu. Wśród laureatów I etapu Konkursu znalazło się 7 gimnazjalistów ze szkół powiatu białostockiego (z Publicznego Gimnazjum nr 8 w Białymstoku, Zespołu Szkół nr 3 w Białymstoku oraz Publicznego Gimnazjum nr 15 im. Wiesława Kazaneckiego w Białymstoku); 21 gimnazjalistów z powiatu sokólskiego (z Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Sokółce, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sokółce oraz Zespołu Szkół Integracyjnych) oraz 1 gimnazjalista z powiatu zambrowskiego (z Miejskiego Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki).

Więcej o konkursie można znaleźć na stronie internetowej Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!” www.trzymajforme.pl

Joanna Brewińska


Zobacz również

Skip to content