Porozmawiajmy po angielsku

Rozpoczął się w marcu 2012, a zakończy 28 lutego br. Mowa o projekcie „Profesjonalny nauczyciel”, w którym uczestniczyli m.in. pedagodzy z Sokółki.

przedszkole_angielski-007

Współfinansowany ze środków unijnych projekt „Profesjonalny nauczyciel” realizowała Łomżyńska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo – Technicznych NOT w Łomży oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku. Składał się on z dwóch modułów. Pierwszy był skierowany do nauczycieli  nauczania początkowego w przedszkolach i klasach I-III szkół podstawowych, którzy chcieli podnieść swoje umiejętności posługiwania się językiem angielskim. W intensywnych szkoleniach wzięło udział 90 nauczycieli z 46 placówek edukacyjnych w 26 miejscowościach województwa podlaskiego.

Na Podlasiu utworzono pięć ośrodków szkoleniowych – w Białymstoku, Łomży, Łapach, Klukowie i Sokółce. Zajęcia w grupach prowadzili wykładowcy języka angielskiego.

– Część uczestniczących w tych zajęciach nauczycieli miała możliwość pojechać na wyjazd studyjny do Bath w Wielkiej Brytanii. Ja również znalazłam się w tej grupie – powiedziała Lucyna Szymańska, Dyrektor Przedszkola nr 5 w Sokółce. – Zobaczyliśmy, jak funkcjonują angielskie placówki oświatowe i jak prowadzone są lekcje z udziałem najmłodszych dzieci. Był też czas na zwiedzanie – dodała Dyrektor Lucyna Szymańska.

Pedagodzy, którzy zgłosili chęć wyjazdu, musieli zadeklarować, że po powrocie przeprowadzą w swoich rodzimych placówkach lekcje pokazowe dla Brytyjczyków, którzy przyjadą do Polski w ramach rewizyty. Takie lekcje odbyły się w Sokółce 19 lutego w Przedszkolu nr 1 i nr 5. W „piątce” prowadziła je Lucyna Śliżewska. Tutaj Brytyjczycy zostali zaproszeni do udziału w zajęciach języka angielskiego z dziećmi w wieku od czterech do sześciu lat. W „jedynce” była to nieco starsza grupa przedszkolaków. Wszystkie dzieci pokazały, że doskonale radzą sobie z angielskimi rozmówkami.

(UM) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content