Siła orkiestry

Powstała w grudniu 2011 roku. Od początku jej kapelmistrzem jest Leszek Szymczukiewicz. Niedawno dołączyła do niej grupa mażoretek. Miejska Orkiestra Dęta działa przy Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Sokółce. Obecnie w jej szeregach gra 27 osób.

orkiestra_sokolka-006

We czwartek 23 stycznia zorganizowano jubileuszowy koncert zespołu. Orkiestra zaprezentowała próbkę swoich możliwości. Przed publicznością wystąpiły też mażoretki, które rozpoczęły próby w październiku 2013 roku. Grupę mażoretek prowadzą nauczycielki z Gimnazjum nr 1 – Magdalena Breńko i Katarzyna Reszuta.

Wykonawców nagrodzono gromkimi brawami. Orkiestrze i mażoretkom pogratulował Burmistrz Sokółki Stanisław Małachwiej oraz Zastępca Burmistrza Krzysztof Szczebiot.

– Kiedyś Halina Kunicka śpiewała, że „jest w orkiestrach dętych jakaś siła”. Dziś zobaczyliśmy i usłyszeliśmy, że w sokólskiej orkiestrze drzemie ogromna siła. Jestem pod wielkim wrażeniem tego występu. Z pewnością nasza orkiestra uświetni wiele wydarzeń, jakie będą miały miejsce w Sokółce – powiedział Burmistrz Stanisław Małachwiej.

Miejska Orkiestra Dęta bierze udział w uroczystościach patriotycznych, kościelnych i różnego rodzaju imprezach plenerowych w Sokółce. Można ją było zobaczyć m.in. podczas obchodów Dni Miasta, festynie „Pożegnanie Lata”, Dożynkach Gminnych. W kwietniu 2013 roku sokólska orkiestra reprezentowała gminę na paradzie z okazji 500-lecia województwa podlaskiego, która odbyła się w Białymstoku.

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content