Wycieczka po Wielkiej Brytanii i nie tylko

wycieczka_do_wb-028

Wcześniej organizowali Dzień Brytyjski, teraz przygotowali Dzień Języków Obcych. Impreza odbyła się w czwartek 19 grudnia w sokólskim Zespole Szkół Integracyjnych.

Już od listopada trwały próby związane z tym wydarzeniem. Uczniowie pod czujnym okiem  nauczycieli ćwiczyli swoje role.
– Impreza miała na celu pokazanie innych form nauki języków obcych niż tradycyjne lekcje – powiedziały nauczycielki, z inicjatywy których zorganizowano to przedsięwzięcie.

Scenariusz Dnia Języków Obcych ułożyły trzy anglistki – Elżbieta Buraczyk, Dorota Horczak i Marta Iłenda oraz dwie rusycystki – Joanna Struczewska i Magdalena Klimiuk. W przygotowaniu rekwizytów i strojów potrzebnych do poszczególnych występów pomogli rodzice uczniów. Całości dopełniła ciekawa dekoracja, wykonana przez gimnazjalistów pod kierunkiem Doroty Horczak.

Przez kilka godzin uczniowie ZSI prezentowali swoje zdolności aktorskie. Wszystkie nagrodzono gromkimi brawami.

Zaczęło się od kolęd w wykonaniu klas IIA, IIB, IIIA, IIIB. Grupę wokalną przygotowała Marta Iłenda. Później widownia bawiła się oglądając „Wilka i zająca” w wykonaniu  dwóch uczennic klasy IIIA Gimnazjum: Gabrieli Grzyb i Natalii Borys. Przedstawienie wyreżyserowała Joanna Struczewska. Kolejnym punktem programu była „Wycieczka po Wielkiej Brytanii”. W tej prezentacji swoje talenty językowo – artystyczne zaprezentowali uczniowie klasy IVA i IVB pod kierunkiem Doroty Horczak i Elżbiety Buraczyk. W trakcie przedstawienie na sali pojawili się nawet William Shakespeare, Beatlesi i Queen. Przy okazji uczniowie zobaczyli jak wygląda legendarny potwór z jeziora Loch Ness.

W scenariuszu imprezy było również przedstawienie „Czerwony Kapturek” opracowane przez Joannę Struczewską. Bajkowe role odegrali gimnazjaliści z klasy IIB i IIIA. Z kolei gimnazjaliści z IIA przekonywali dlaczego warto uczyć się języków obcych (prezentację wyreżyserowała Magdalena Klimiuk). Na finał wszyscy obejrzeli wywiad z Ałłą Pugaczową i księżną Kate Middleton. W rolę obu pań wcieliły się uczennice klasy IID Gimnazjum – Zuzanna Iłenda i Urszula Komła (przygotowane przez Joannę Struczewską).

Jak na okres przedświąteczny przystało, wywiad dotyczył tradycji bożonarodzeniowych kultywowanych w Rosji i Wielkiej Brytanii.

(UM) Fot. D. Biziuk

Skip to content