Bilardziści stanęli na podium

W rozegranym w Bydgoszczy w dniach 19 i 20 października bilardowym cyklu Grand Prix Polski – Wik Pol Tour 2013, bardzo dobry występ odnotowali bilardziści “Metal-Fach LP Pool Bilard Sokółka”. Obok siebie na podium stanęli Konrad Piekarski i Marek Kudlik zdobywając brązowe medale.

20131020_162404

Dobry wynik odnotowali też Krystian Piekarski i Jacek Jarno, zajmując dziewiąte miejsce. Na pozycji 17. rywalizację zakończył Piotr Kudlik, który w pierwszej rundzie pucharowej uznał wyższość klubowego kolegi Konrada Piekarskiego.

Zwycięzcą turnieju został Tomasz Kapłan z “Nosan Galeria Echo-Kielce”. Tomek po zwycięstwie w półfinale z Konradem Piekarskim 6-4, w finale pokonał 6-2 Mariusza Skonecznego (“Dachy Lipiński Tomaszów Mazowiecki”. Turniej w Bydgoszczy był ostatnią rywalizacją rankingową przed grudniowymi Finałami Mistrzostw Polski – Kielce 2013.

Bezpośredni awans z tytułu wysokich pozycji w Rankingu Polski 2013 do Finałów Mistrzostw Polski uzyskali bracia Marek i Piotr Kudlikowie oraz bracia Krystian i Konrad Piekarscy. Pozostali sokólscy seniorzy będą walczyć w dwóch turniejach kwalifikacyjnych rozgrywanych w listopadzie i grudniu. Mistrzostwa Polski rozstrzygną, kto w tym roku będzie najlepszym zawodnikiem w kraju, za co zostanie nagrodzony samochodem osobowym. Przed dwoma laty niespodziankę sprawił będący wówczas jeszcze juniorem Konrad Piekarski. Zwyciężył krajowy ranking, za co odebrał między innymi samochód osobowy, jako nagrodę główną.

Najbliższe starty: 26 października II zespół “Metal-Fach LP Pool Bilard Sokółka II” w drugoligowej rywalizacji podejmie zespół “Semafor-Warszawa”. 27 października I zespół “Metal-Fach LP Pool Bilard Sokółka” rywalizujący w Polskiej Ekstraklasie Bilardowej również na swoich stołach zmierzy się z “Bilard Studio – Warszawa”. Oba spotkania rozpoczną się o godz. 12 w Klubie Bilardowym LP Sokółka ul. Ogrodowa 23.

SSB


Zobacz również

Skip to content