Sukcesy pływaków UKS “Omega” Sokółka

26 października 2013 r. zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego “OMEGA” Sokółka wzięli udział w VII Międzynarodowym Meczu Pływackim Dziecięcych Drużyn Klubowych z Litwy, Białorusi, Ukrainy i Polski “Złota Jesień 2013”.  Do rywalizacji w Bielsku Podlaskim przystąpiło 363 zawodników z 12 klubów sportowych, w tym 4 kluby z Litwy, 2 z Białorusi i 6 z Polski.

zaw_plyw_bielsk_1

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Wśród zawodników z Białorusi i Litwy byli mistrzowie tych krajów w pływaniu, trenujący w szkołach mistrzostwa sportowego oraz ośrodkach przygotowań olimpijskich.

Pływacy z UKS OMEGA Sokółka zdobyli aż 17 medali. To duży sukces zawodników, ale również trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Firsa. Po raz kolejny trenerzy z Sokółki udowodnili, iż znakomicie przygotowują pływaków do zawodów a prowadzone treningi oraz codzienna praca z młodzieżą przynoszą zamierzone efekty.

4 medale zdobyła Agnieszka Ancypo (rocznik 2003), dwukrotnie brąz na dystansach 50 metrów stylem dowolnym oraz 50 metrów stylem motylkowym, srebro w sztafecie 4×50 metrów stylem. Agnieszka fantastycznie popłynęła 50 metrów stylem grzbietowym, zajęła drugie miejsce i zdobyła srebrny medal. Bardzo zacięta rywalizacja była wśród chłopców z rocznika 2003. Znakomicie przygotowany do zawodów Eryk Michałowski konkurował z najmocniejszą w tym roczniku ekipą z Białorusi. Eryk przegrał z trzema rywalami, jednak różnice czasowe były nieznaczne, co pozwala prognozować, że nasz najbardziej utalentowany zawodnik w roczniku 2003 w tym sezonie będzie jeszcze stawał na podium.

W roczniku 2002 Gabrysia Czarnowicz oraz Konrad Rećko byli bezkonkurencyjni i zdobyli po 2 złote medale na dystansie 50 metrów stylem grzbietowy oraz 100 metrów stylem grzbietowym. Gabrysia i  Konrad  dostarczyli nam bardzo wielu emocji, wspaniale walcząc z przeciwnikami oraz własnymi słabościami. Ta dwójka młodych zawodników pokazała  jak wola walki i niesamowity upór w dążeniu do celu owocuje złotymi medalami i poprawą rekordów życiowych. Gabriela dodatkowo uzyskała 2 srebrne medale na dystansie 100 metrów stylem dowolnym oraz w sztafecie 4×50 metrów stylem zmiennym. Fantastyczny wynik osiągnął Kacper Gudalewski zdobywając srebrny medal na dystansie 100 metrów stylem klasycznym. Kacper jest doskonałym przykładem jak wytrwałość i ciężka praca przynoszą wspaniałe efekty. Kacper ma predyspozycje do tego aby w stylu klasycznym sięgać po najwyższe trofea nie tylko na Podlasiu ale i w Polsce. W roczniku 2002 Gabriela Poczobut Odlanicka zdobyła srebrny medal startując w sztafecie 4×50 metrów stylem zmiennym.

W roczniku 2001 świetny wynik odnotowała Kinga Onoszko zdobywając srebrny medal w sztafecie 4×50 metrów stylem zmiennym.

Anita Hajduk potwierdziła swoją pozycję mistrzyni stylu klasycznego zdobywając złoty medal na dystansie 100 m. Anita fantastyczny pojedynek stoczyła na dystansie 50 metrów stylem motylkowym i wygrała brązowy medal.

Paweł Klejbuk zdobył dwa brązowe medale na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym oraz 100 metrów stylem dowolnym. Paweł Pietrych i Piotr Druć mieli niesamowitego pecha zajmując po wyrównanej walce w swoich kategoriach wiekowych pozycje tuż pod podium.

Zawodnicy z rocznika 2004 Zuzanna Rogowicz, Martyna Paszkowska, Wiktoria Druć, Szymon Kochanowski, którzy w tym roku rozpoczęli profesjonalny trening odnotowali bardzo dobre wyniki i poprawili rekordy życiowe. Poprawili swoje życiowe osiągnięcia i świetny występ odnotowali Julia Sołoniewicz, Maja Garkowska, Natalia Stasiuk, Pietrych Magda, Szymon Karpowicz, Augustyn Jackiewicz, Jan Kułakowski, Dawid Awdziej, Patryk Żyliński, Mateusz Druć, Damian Aniśko.

Również 26 października 2013 r. w Suwałkach odbywało się Grand Prix Puchar Polski, w którym brał udział najbardziej utytułowany zawodnik z Sokółki Michał Uściłko. Michał uzyskał świetny wynik poprawiając rekord życiowy.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

PR


Zobacz również

Skip to content