Bardzo Dziki Wschód na koniec wakacji

Konkursy, koncerty, pokazy taneczne – to tylko niektóre atrakcje, jakie zorganizowano podczas festynu „Pożegnanie Lata – Bardzo Dziki Wschód”. Impreza odbyła się na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce w niedzielę 1 września.

dziki_wschod

Na wspólną zabawę zaprosił Sokólski Ośrodek Kultury. Współorganizatorami imprezy byli: Burmistrz Sokółki oraz OSiR.

Festyn trwał od wczesnych godzin popołudniowych. Ci, którzy zdecydowali się spędzić ten dzień na sokólskim stadionie, mogli liczyć na sporo atrakcji. Imprezę otworzył występ Miejskiej Orkiestry Dętej, działającej przy Gimnazjum nr 1 w Sokółce. Orkiestrę prowadzi Leszek Szymczukiewicz. Młodzi orkiestranci zebrali gromkie brawa. Po nich na scenie pojawiła się „Kapela Mundka”.

Przez całą niedzielę trwały konkursy dla publiczności. Ogromnym zainteresowanie wzbudziło rodeo. Wygrywał ten, kto najdłużej utrzymał się na wierzgającym byku. Nie brakowało też chętnych do przeciągania liny i dojenia sztucznej krowy. Było również płukanie złota i pojedynek o gwiazdę szeryfa.

Ogromna kolejka ustawiła się do ciuchci. Ten oryginalny pojazd wzbudził zainteresowanie nie tylko wśród dzieci, ale także wśród dorosłych. Najmłodsi mieszkańcy sokólskiej gminy mogli również korzystać z atrakcji zaproponowanych przez skokland.

Obok stoisk handlowych ustawiono sprzęt do wyrobu glinianej ceramiki. Przygotowane samodzielnie naczynie wędrowało do specjalnych pieców do wypalania. Efekty pracy były widoczne niemal natychmiast.

W tym samym czasie na scenie trwały występy artystyczne. Sporą dawkę humoru dostarczył publiczności znany i lubiany Kabaret Widelec. Uczestnicy imprezy podziwiali tez popisy taneczne grupy „Kadryl” z Białegostoku. „Kadryl” był półfinalistą programu „Got to Dance”. W programie znalazł się też koncert zespołu „Tygiel Folk Band” z Ełku oraz widowisko break Dance i akrobatyka w wykonaniu „Domu Latających Tancerzy” z Białegostoku.

Na zakończenie wystąpiła grupa „Flink” z Białegostoku, która przypomniała publiczności największe przeboje muzyczne ostatnich kilkudziesięciu lat.

„Pożegnanie Lata – Bardzo Dziki Wschód” współfinansowano ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja zarządzająca PROW na lata 2007-2013 – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi”.

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content