Projekt dla przedszkolaków i seniorów

logowki_utw

Zakończył się drugi etap działań przewidzianych w projekcie „Akademia Przedszkolaka i Seniora” w ramach „Seniorzy w Akcji”. Zadanie realizuje Stowarzyszenie  Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce. Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Towarzystwa Inicjatyw Twórczych ę.

Zajęcia są organizowane w Sokółce, Starej Kamionce i Rozedrance Starej. W lutym i marcu seniorzy oraz przedszkolaki spotkali się trzykrotnie w każdej ze wspomnianych miejscowości. Każda grupa uczestniczyła w zajęciach z zakresu sztuki ludowej i kulinarnej.

„Babcie i dzieci wykonały pieski, króliczki i kubeczki sztuką orgiami. Dzieci wspólnie z babciami lepiły pierogi z serem, z gotowanych jajek wykonywały zwierzątka (…). Własnoręcznie zrobione kartki świąteczne bardzo się spodobały” – tak w mailu do Urzędu Miejskiego w Sokółce przebieg zajęć opisała Elżbieta Szarkowska, animator i koordynator projektu.

W Starej Kamionce babcie razem z wnukami wykonały tradycyjne palmy wielkanocne. Był też krótki kurs przygotowania słodkości. Pod czujnym okiem opiekunów dzieci nauczyły się, jak należy przyrządzić wafle przekładane masą kajmakową.

„Każde spotkanie to okazja do wspólnych działań, nowych pomysłów na zabawy z dziećmi. Babcie dzielnie uczą się na warsztatach umiejętności wychowawczych” – dodała Elżbieta Szarkowska.

Kolejne zajęcia w ramach projektu odbędą się w kwietniu i maju.

Opr. (UM)

Skip to content