Zaproszenie na uroczyste otwarcie saun

plywacki_weekend

Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na uroczyste otwarcie zespołu saun na pływalni w dniach 6-7 kwietnia. Zaplanowano wiele imprez towarzyszących!

Na wszystkich chętnych czekają dwudniowe atrakcje pod nazwą „Pływacki Weekend”. Początek imprezy (godzina 15.00) związany będzie z uroczystym otwarciem zespołu saun. Wyposażenie krytej pływalni wzbogacone zostało o saunę suchą, łaźnię parową, saunę infrared, hydromasaż, prysznic wrażeń.

Natomiast o godzinie 15.30 rozpocznie się pierwszy na Podlasiu wykład naukowy na temat nurkowania swobodnego (bez sprzętu) oraz łowiectwa podwodnego, które poprowadzi wykładowca Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku – dr hab. Marcin Baranowski. Wszyscy chętni będą mogli poznać między innymi fizjologiczne aspekty zachowania organizmu człowieka podczas nurkowania swobodnego. Nie zabraknie też części praktycznej z pokazu nurkowania oraz strzelania z kuszy pod wodą.  15 osób będzie mogło spróbować swoich sił w wymienionych konkurencjach.

Ostatnią atrakcją tego dnia, a zarazem gwoździem programu będzie dyskoteka na krytej pływalni – start o godzinie 18.00. Imprezę poprowadzi DJ Artur Zdanowicz mający w swoim dorobku między innymi tytuł „Showman’a roku” zdobyty na mistrzostwach polski DJ’ów. W dyskotece będą mogły wziąć udział osoby, które ukończyły co najmniej 16 lat. Bilet wstępu – 11 zł.

W niedzielę wszyscy miłośnicy pływania będą mogli stanąć do rywalizacji w zawodach pływackich dla amatorów – początek zawodów o godzinie 10.00 (zapisy do godz.9.45 w biurze zawodów na krytej pływalni). Planowana jest rywalizacja następujących kategoriach wiekowych: 9 lat i młodsi, 10-12 lat, 13-15 lat, 16-19 lat, 20-35 lat, 36-50 lat, 51 lat i starsi. W każdej kategorii wiekowej kobiety oraz mężczyźni będą mogli wystartować w dwóch konkurencjach: 50 metrów stylem  klasycznym i 50 metrów stylem dowolnym. Dodatkową konkurencją będzie „sztafeta rodzinna”, w której mogą wystartować drużyny 3 osobowe(3 członków rodziny) – 3 x 50 metrów.

Ostatnim punktem dwudniowej imprezy  będą bezpłatne lekcje nauki pływania. Od godziny 13.00 wykwalifikowani instruktorzy służyć będą radą osobom chcącym nauczyć się pływać.
Uprzejmie informujemy, iż w dniach 1-14 kwietnia za wstęp na sauny nie będzie pobierana dodatkowa opłata. W zamian można wesprzeć Białostockie Hospicjum dla Dzieci wrzucając pieniądze do puszki znajdującej się przy kasie pływalni.

Regulamin imprezy do pobrania na stronie www.osir.sokolka.pl

OSiR

Skip to content