Postaw na owoce i warzywa

Szkolne Koło PCK działające w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sokółce przeprowadziło kampanię edukacyjną w ramach realizacji zadań XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji  Zdrowego Stylu Życia.

Uczniowie Gimnazjum nr 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 3 z Zielonego Osiedla wraz z opiekunkami, paniami Ewą Harasimowicz i Danutą Szczesiul, zorganizowali akcję pod hasłem „Postaw na owoce i warzywa”. Składała się ona z wielu działań skierowanych nie tylko do uczniów ZSO, ale też do środowiska lokalnego. Zaproszenie do programu przyjęli wychowankowie SOSW im. Janusza Korczaka, świetlicy socjoterapeutycznej oraz maluchy z przedszkola „Zielony Zakątek”.

Młodzież wykonała ogromną pracę: przygotowała ankiety, gazetki, pogadanki, ulotki tematyczne, warsztaty plastyczne dla przedszkolaków, inscenizację „Piknik witaminek”, zabawy rekreacyjno-ruchowe i prezentację multimedialną. Wszystkim bardzo spodobał się pomysł na owocowo-warzywny dzień oraz nauka przyrządzania sałatek, które nie tylko były pełne witamin, ale i kusiły wspaniałym wyglądem. Nie zabrakło też chętnych do udziału w konkursie plastycznym. Działania podjęte przez nauczycieli ZSO miały na celu rozbudzenie zainteresowań własnym zdrowiem oraz utrwalenie nawyków związanych z prawidłowym odżywianiem się.

Miło nam zakomunikować, że Przemysław Zubrzycki, uczeń kl. III c Gimnazjum na Osiedlu Zielonym, zajął I miejsce w rejonowym etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji  Zdrowego Stylu Życia i tym samym będzie reprezentował swoją szkołę na szczeblu wojewódzkim.

Więcej na www.zso.sokolka.com

Adam Kowalczuk

Skip to content