Angielski inaczej

Język angielski zadomowił się na dobre prawie we wszystkich dziedzinach życia, stając się tym samym językiem zjednoczonej Europy. Jeśli ludzie dorośli nie zdają sobie jeszcze z tego sprawy, to dla dzieci i młodzieży jest to oczywiste. Dlatego nauka tego najpopularniejszego języka obcego rozpoczyna się bardzo wcześnie, już w wielu wczesnoszkolnym. I tu pojawia się pytanie,  jak mobilizować młodych ludzi do skutecznego i efektywnego opanowania English language?

angielski_inaczej

Wydaje się, że odpowiedź znają angliści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących na Osiedlu Zielonym. W tej szkole już od kilka lat są przygotowywane różnego rodzaju uroczystości i zabawy, jak np. Halloween, Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, Mother’s Day, Europejski Dzień Języków Obcych, Thanksgiving Day czy Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej, które pomagają uczyć się poprzez zabawę. Młodzież z gimnazjum była też w finale Wojewódzkiego Przeglądu Minifilmów Niemiecko- i Anglojęzycznych.

Ostatnio lista tych przedsięwzięć została powiększona o kolejne działanie. Nauczyciele w ramach obchodów Walentynek zorganizowali angielską wersję programu „Jaka to melodia?” – „What song i sit?”, przeznaczoną dla młodzieży gimnazjalnej. „Na razie to działanie wewnątrzszkolne, ale zabawa była tak wspaniała, że możemy ją zaproponować również uczniom  z innych gimnazjów” – podkreślają organizatorzy. To wszystko coraz bardziej przybliża do sprawnego posługiwania się językiem angielskim i udowadnia, że nauka może odbywać się poza salą lekcyjną.

Anglistom z ZSO gratulujemy pomysłów na ciekawe przekazywanie wiedzy!

Więcej na: www.zso.sokolka.com

Adam Kowalczuk

Skip to content