Remont potrwa do końca roku

W piątek 15 lutego została podpisana umowa o dofinansowanie projektu „Modernizacja budynku kina Sokół w Sokółce – sala multifunkcjonalna z amfiteatrem zewnętrznym do aktywnego udziału w kulturze i turystyce” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007 – 2013. Swoje podpisy pod dokumentem złożyli Marszałek Województwa Jarosław Dworzański, Członek Zarządu Jacek Piorunek oraz Burmistrz Sokółki Stanisław Małachwiej.

Sala przed remontem
Sala przed remontem

Całkowita wartość projektu to 4 mln 763 tys. 413 zł. Dofinansowanie wyniesie 2 mln 974 tys. 275 zł. Wkład własny Gminy Sokółka to 1 mln 789 tys. 137 zł.

Prace związane z remontem kina „Sokół” w Sokółce trwają od połowy 2011 roku. Do tej pory wykonano roboty na zewnątrz i wokół budynku.

– W marcu planujemy ogłosić przetarg na remont w środku kina „Sokół”. Wykonanie wszystkich zaplanowanych prac potrwa do końca 2013 roku. Nasze kino zostanie oddane do użytku na początku 2014 roku. Budynek zmieni się nie do poznania – poinformował Zastępca Burmistrza Sokółki Piotr Bujwicki.

Przed wkroczeniem ekipy remontowej, zostaną rozmontowane i sprzedane stare krzesła z widowni.

– Chcemy sprzedać je mieszkańcom Sokółki za symboliczną złotówkę. Krzesła będą oryginalną pamiątką po starym wystroju kina – dodał Zastępca Burmistrza Sokółki Piotr Bujwicki.

Zakres robót obejmie m.in.: modernizację pomieszczeń wewnątrz budynku, przebudowę i wymianę instalacji elektrycznej i teletechnicznej wewnątrz budynku, przebudowę i wymianę wentylacji i klimatyzacji, wyposażenie budynku w aparaturę projekcyjną, multimedialną i nagłośnienie, zainstalowanie aparatury do kina letniego.

(UM)


Zobacz również

Skip to content