Wygrała dekoracja z ulicy Piaskowej w Sokółce

Na konkurs ogłoszony przez Burmistrza Sokółki Stanisława Małachwieja i Sokólski Ośrodek Kultury wpłynęło osiem zgłoszeń.

Już po raz kolejny pod koniec roku w Sokółce został zorganizowany Konkurs na Świąteczno – Noworoczną Dekorację Posesji. Jego celem było podtrzymywanie tradycji dekorowania domów i posesji w okresie Bożego Narodzenia, a także inspirowanie mieszkańców miasta i gminy do współtworzenia świątecznej atmosfery.

Do wzięcia udziału w konkursie zdecydowali się właściciele ośmiu posesji. Wszystkie dekoracje obejrzała trzyosobowa komisja pod przewodnictwem Ewy Petelczyc z Sokólskiego Ośrodka Kultury. Oceny dokonano w piątek 28 grudnia.

Oficjalne wyniki konkursu ogłosił podczas miejskiego sylwestra Burmistrz Sokółki Stanisław Małachwiej. Pierwsze miejsce zajęła dekoracja przygotowana przez Elżbietę Bancerek z ul. Piaskowej w Sokółce. Drugą lokatę przyznano Bartłomiejowi Chociej z Woronian, natomiast trzecią – Kamilowi Horczak z ul. Gęsiej w Sokółce. Wyróżnienia otrzymali: Dorota Augustynowicz z Szyszek, Wojciech Dowgiert z ul. Lewickiego w Sokółce i Adam Grynczel ze Starej Kamionki.

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody pieniężne. Wyniosły one odpowiednio: I miejsce – 500 zł, II miejsce – 400 zł, III miejsce – 300 zł, wyróżnienia – po 100 zł każde.

Gratulujemy właścicielom nagrodzonych posesji!

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content