Na zakończenie projektu będzie Kinder Bal

logowki_utw

Od października 2012 roku trwa realizacja projektu „Akademia Przedszkolaka i Seniora” w ramach „Seniorzy w Akcji”. Zadanie realizuje Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce. Projekt został dofinansowany przez Polsko – Amerykańską Fundację Wolności oraz Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ę.

Zajęcia odbywają się w Sokółce, Starej Kamionce i Starej Rozedrance. Do tej pory zorganizowano po trzy spotkania w każdej grupie z zakresu sztuki ludowej i kulinarnej oraz zajęcia literacko – historyczne.

„Babcie i dzieci wykonały kubeczki i choinki sztuką orgiami i dzieci wspólnie z babciami przyrządziły sałatkę owocową z pyszną bitą śmietaną. Na drugim spotkaniu wykonały ozdoby choinkowe: łańcuchy i proste zabawki oraz kolorowe kanapki. Na trzecim spotkaniu piekły świąteczne ciasteczka i przypominały zabawy typu: stary niedźwiedź mocno śpi, kółko graniaste, czy mam chusteczkę haftowaną… Kolejne czwarte spotkania to Mikołajkowy DKF Przedszkolaka i Seniora przeprowadzony wraz z Krystyną Kosterą i Ewą Petelczyc z Sokólskiego Ośrodka Kultury. Dzieci i babcie obejrzały bajkę, wykonały piękne Mikołaje. Dzieciom i babciom bardzo się podobały takie zajęcia” – tymi słowami realizację „Akademii…” opisała w mailu do Urzędu Miejskiego w Sokółce Elżbieta Szarkowska, animator i koordynator projektu.

Projekt będzie kontynuowany już od stycznia br. Na pierwszy miesiąc nowego roku zaplanowano warsztaty i seminarium metodami KLANZY dla babć. Harmonogram na luty i marzec zakłada przeprowadzenie zajęć z zakresu sztuki ludowej, kulinarnej i wiedzy historyczno – literackiej. W kwietniu uczestnicy projektu pojadą do Teatru Lalek. Z kolei w maju odbędą się majówki przy ognisku w Starej Kamionce i Starej Rozedrance, a także Kinder Bal w Sokółce, podczas którego nastąpi podsumowanie „Akademii…”.

(UM) Fot.: E. Szarkowska


Zobacz również

Skip to content