Boiska już się budują

Obok szkół podstawowych w Boguszach, Gieniuszach i Malawiczach Dolnych trwa budowa obiektów sportowo – rekreacyjnych. Obiekty będą gotowe w maju br.

Na inwestycję prowadzoną w Geniuszach  Gmina Sokółka otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013, działanie „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” oraz działania „Odnowa i rozwój wsi” na obszarze Lokalnej Strategii Rozwoju, realizowanej przez Lokalną Grupę Działania „Szlak Tatarski”. Ogólna wartość projektu wynosi 182.023 zł, z czego dofinansowanie to 118.389 zł. W ramach inwestycji zostanie wykonane trawiaste boisko piłkarskie, asfaltowe boisko wielofunkcyjne i plac zabaw. Boiska będą wyposażone w niezbędne urządzenia sportowe. Wykonawcą robót jest firma Wiktorbud Przedsiębiorstwo Budowlane Wiktor Kalinowski z Białegostoku.

Projekt „Wykonanie obiektów sportowo – rekreacyjnych w Boguszach i Malawiczach Dolnych” dofinansowano ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013, działanie „Odnowa i rozwój wsi”. W tych dwóch miejscowościach powstaną identyczne obiekty, jak w Geniuszach. Ogólna wartość projektu zamyka się w kwocie 426.632 zł, z czego dofinansowanie to 262.274 zł. Wykonawcą inwestycji jest Zakład Murarski Wincenty Krahel i Elżbieta Krahel – Rowińska z Dąbrowy Białostockiej.

Fot. D. Biziuk

(UM)


Zobacz również

Skip to content