Mistrzostwa LZS Województwa Podlaskiego

W dniu 10 lutego 2012r. w Sokólskim Ośrodku Kultury rozegrano Indywidualne Mistrzostwa LZS Województwa Podlaskiego w Szachach Szybkich. Organizatorem zawodów był Klub Szachowy LUKS „Orient Sokółka”. Przy szachownicach spotkało się 80 zawodników z województwa podlaskiego w wieku od 5 do 70 lat, reprezentujących Sokółkę – 21, Łomżę – 13, Mońki – 9, Siemiatycze – 6, Grajewo – 5 oraz Radule – 4 zawodników. Turniej otworzył Marszałek Województwa Podlaskiego Mieczysław Baszko życząc uczestnikom rozegrania pięknych partii w królewskiej grze i zachowania miłych wspomnień z pobytu w Sokółce.

Mistrzostwa zostały rozegrane zgodnie z regulaminem w dwóch grupach A i B. W grupie A startowali zawodnicy z gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i seniorzy, w grupie B grali szachiści ze szkół podstawowych i przedszkoli. Turnieje rozegrano na dystansie 9 rund tempem gry 10 min + 5 s na partię dla zawodnika. W ciągu 5 godzinnych zmagań przy szachownicach wyłoniono czołowych szachistów w kategorii Open.

Mistrzem szachowym LZS Województwa Podlaskiego na 2012 rok w grupie A został Wojciech Walewski z Ksz. Maraton Lomża  z wynikiem 7,5 pkt, drugie miejsce zajął Andrzej Olszewski z LZS Sokółka z 7,0 pkt, trzeci był Przemysław Filewicz z UKS Olimpik Mońki z 6,5 pkt.

Zwycięzcą w grupie B został Bartosz Kotarski zawodnik KSz Maraton Łomża z 8,5 pkt. Srebrny medal wywalczył Radosław Filewicz z 8,0 pkt z UKS Olimpik Mońki, brąz zdobyła Martna Ziziuk z 7,5 pkt, z LUKS Orient Sokółka.

Z satysfakcją możemy stwierdzić, że zawodniczki LUKS Orient Sokółka Martyna Ziziuk i Aleksandra Chmielecka wśród kobiet sklasyfikowane zostały na I miejscach w obu grupach. Łącznie zawodnicy LUKS Orient Sokółka wywalczyli 6 medali, w tym trzy złote – Norbert Kopeć w kat C10, Martyna Ziziuk w kat D13 i Aleksandra Chmielecka w kat. D17, dwa srebrne – Andrzej Olszewski w kat. seniorów i Karol Zielenkiewicz w kat przedszkolaków, brązowy medal zdobył Marcin Kułak w kat. przedszkolaków.

Bardzo nas cieszy, że szachy staja się sportem rodzinnym. Pan Sławomir Kopeć w turnieju grał z synami Adrianem, Gracjanem i Norbertem a Pan Wojciech Zajkowski z synem Szymonem.

Współorganizator turnieju pani Elżbieta Skalimowska w imieniu Rady Wojewódzkiej LZS wręczyła zwycięzcom puchary, medale i dyplomy. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali sędziowie: Jarosław Raczkowski i Józef Bochenko oraz pani Iwona Ziziuk.

[BCH] 15 marca 2012 r.


Zobacz również

Skip to content