Wizyta w Europa Experience na 20-lecie Polski w UE

Współpraca, to słowo klucz zarówno jeśli chodzi o państwa Unii Europejskiej, jak działania podjęte przez Sokólski Ośrodek Kultury rok temu z Kingą, Olą, Olgą i Magdaleną z sokólskiego ogólniaka w projekcie „Europa z naszej ulicy” Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży.

Przypomnijmy, projekt zakończony filmikiem #CoDlaMnieZnaczyUE znalazł się w finałowej 10-tce ogólnopolskiego konkursu. Pokłosiem wspólnych działań były odwiedziny w „Europa Experience” w Warszawie (29.04.2024) na zaproszenie wspomnianej Fundacji oraz Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce. Była to także okazja uczczenia 20. rocznicy wejścia Polski do UE.
Na rozgrzewkę, z inicjatywy współorganizatora, odwiedzono Muzeum Świata Iluzji, by po serii „oszustw” na zmysłach – spróbować doświadczyć konkretu w centrum multimedialnym Europa Experience. Centrum to miejsce wyposażone w interaktywne narzędzia, dzięki którym można odkrywać UE w nowy i atrakcyjny sposób. I tak strefa gry fabularnej dała możliwość licealistkom i licealistom wcielenia się w rolę europosłów, dyskutowany był m.in. temat solidarnej ochrony wody.

Wspólnie z koordynatorem projektów z Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży Sławomirem Piwowarczykiem w sali kinowej 360° obejrzano film o Europie i wadze członkostwa w Unii. Biuro PE udostępniło swoje przestrzenie w Europa Experience nieodpłatnie, a Fundacja pokryła koszty transportu do Warszawy.

Ale nie samą UE żyje człowiek, program wypadu do stolicy zamknął przekomiczny spektakl komediowy (i to z wątkiem kryminalnym) pt. „Usuń ze znajomych” w Teatrze Kwadrat.

Wyjazd zorganizowano w ramach programu ‘Europa z naszej ulicy’, realizowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Udział w Role Play Game w Europa Experience organizuje PFDim we współpracy z Biurem PE w Polsce.

(AT) Sokólski Ośrodek Kultury


Zobacz również

Skip to content