Dyskusyjny Klub Filmowy FANTOM zaprasza na film

swieto-ognia

DKF FANTOM zaprasza miłośników dobrego kina na najnowszy film Kingi Dębskiej pt. “Święto Ognia”. Seans odbędzie się w kinie “Sokół” w dniu 29 lutego 2024 r. o godz. 18.00.

Ta podnosząca na duchu opowieść została zrealizowana w oparciu o książkowy bestseller 2001 autorstwa Jakuba Małeckiego pt. Święto Ognia. Anastazja (Paulina Pytlak) ma 20 lat, jest uzależniona od komiksów, gorącej czekolady i zakochana w chłopaku z sąsiedztwa. Gdyby tylko mogła, porwałaby go na randkę alb na koniec świata. Niestety to tylko marzenia, bo od dziecka jest przykuta do wózka a z otoczeniem porozumiewa się za pomocą specjalnego aparatu. Mimo wszystkich ograniczeń Nastka nie traci pogody ducha a optymizmem zaraża wszystkich. Najlepszą relację ma ze starszą siostrą Łucją(Joanna Drabik)-wschodzącą gwiazdą Baletu Narodowego, będącą u progu wielkiej kariery. Anastazję samotnie wychowuje ojciec Poldek(Tomasz Sapryk).Wkrótce życie całej trójki wkroczy w nowy etap, kiedy do drzwi zapuka przebojowa sąsiadka Józefina (Kinga Preiss).To za jej sprawa Anastazja i jej bliscy odkryją radość życia, poznają siebie na nowo, a przy okazji staną twarz w twarz z rodzinna tajemnicą.

Kreacje aktorskie Kingi Preiss i Pauliny Pytlak zostały nagrodzone na ubiegłorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Film otrzymał też nagrodę Złotego Kangura w Konkursie Głównym.

Kino Sokół


Zobacz również

Skip to content