Przekazanie sprzętu dla Komendy Powiatowej Policji w Sokółce

5 tysięcy złotych kosztował sprzęt, który Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska przekazała dla Komendy Powiatowej Policji w Sokółce. Zakupiono go ze środków Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Przekazanie trzech alkomatów – jednego stacjonarnego i dwóch przenośnych – odbyło się w piątek 16 lutego 2024 roku w Urzędzie Miejskim w Sokółce, w obecności Burmistrza Sokółki Ewy Kulikowskiej, Zastępcy Burmistrza Adama Kowalczuka oraz Komendanta Powiatowego Policji w Sokółce Marcina Rymarskiego i Zastępcy Komendanta Łukasza Gańko.

Alkomat stacjonarny został zamontowany w punkcie przyjęć interesantów Komendy Powiatowej Policji w Sokółce. „Ma służyć każdemu, kto będzie odczuwał potrzebę zbadania swojego stanu trzeźwości, zanim usiądzie za kierownicą samochodu. Badanie jest prostą i bezpłatną czynnością. Polega na pobraniu jednorazowej słomki z podajnika i umieszczeniu jej w wyznaczonym miejscu, następnie wdmuchnięciu odpowiedniej ilości powietrza i odczytaniu otrzymanego wyniku na wyświetlaczu. Przyczyni się to do znacznej poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, jak również do zapobiegania przestępstwom, jakim jest kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości” – czytamy na stronie internetowej sokólskiej policji.

(DB) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content