Bożonarodzeniowe warsztaty w bibliotece

Choć ostatnia zmiana pogody odsunęła na chwile wizję białych świąt, w poniedziałek wieczorem w bibliotece panowała iście bożonarodzeniowa atmosfera: rozlegał się cichy dźwięk świątecznych piosenek, pachniała kawa, pierniki i jedlina. Na prowadzonych przez panią Dominikę Glińską warsztatach plecenia świątecznych wieńców zgromadziła się grupa stałych amatorów proponowanych przez Bibliotekę Publiczną w Sokółce zajęć, oraz kilka nowych twarzy.

Zdjęcie grupowe

Spotkanie rozpoczęło się od aromatycznej kawy z pianką i zapoznania z materiałami służącymi do konstrukcji świątecznych ozdób rozłożonych obficie na stołach w czytelni.

Pani Dominika wprowadziła swobodną atmosferę i w przystępny sposób tłumaczyła zasady budowania własnego iglastego splotu. Uczestnicy mogli liczyć na pomoc wprawionej rękodzielniczki, mierząc się z bardziej skomplikowanymi elementami konstrukcji.

W czytelni cały wieczór panowała radosna i żywa atmosfera. Brzmiał gwar swobodnych rozmów i świątecznych utworów, pani Dominika częstowała wszystkich aromatycznymi piernikami i caffe latte prosto z ekspresu, uczestnicy wymieniali się pomysłami na przyozdobienie swoich prac i pilnie pracowali nad ozdobami, które każdy z nich zabrał po zajęciach do domu. Na koniec zajęć wszyscy zapozowali do pamiątkowego zdjęcia prezentując dumnie swoje, pachnące lasem, dzieła.

Dziękujemy za wspaniała atmosferę Pani Dominice Glińskiej oraz wszystkim, którzy zgłosili się na warsztaty. Zachęcamy wszystkich do obserwowania strony internetowej oraz profilu Biblioteki na Facebook’u, aby dowiadywać się o zbliżających się wydarzeniach.

(NN) Biblioteka Publiczna w Sokółce


Zobacz również

Skip to content