Sokólskie mażoretki mają 10 lat

W sobotę 28 października 2023 roku w sokólskim kinie „Sokół” świętowano 10 urodziny mażoretek Stella Sokółka. W uroczystości uczestniczyła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

Sokólskie mażoretki mają 10 lat

– Serdecznie gratuluję pięknego jubileuszu, tym bardziej, że Wasza działalność wymaga wielkiego zaangażowania, poświęcenia i wyrozumiałości najbliższych. Wszystkim mażoretkom dziękuję za uświetnienie swoimi występami uroczystości i spotkań oraz promocję Gminy Sokółka na wielu koncertach i festiwalach. Całej Waszej grupie życzę wiele satysfakcji ze wspólnych występów, niesłabnącego aplauzu publiczności oraz dalszych sukcesów w życiu artystycznym i prywatnym – powiedziała Pani Burmistrz.

W październiku 2013 roku w Sokółce powstały dwie grupy wiekowe mażoretek – w sumie 40 osób. Ćwiczyły one pod kierownictwem Katarzyny Reszuty i Magdaleny Breńko. Obecnie mażoretki Stella Sokółka to trzy grupy wiekowe (kadetki, juniorki i seniorki) – 35 tancerek. Prowadzi je Emilia Sańko.

Pierwsze układy tworzone były do piosenek granych przez Miejską Orkiestrę Dętą z Sokółki, z którą mażoretki występowały podczas różnych imprez patriotycznych i kulturalnych.

Z okazji 10 urodzin dziewczęta zaprezentowały się w kilkunastu układach tanecznych. Ich popis nagrodzono gromkimi brawami.

W podziękowaniu Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska wręczyła tancerkom kwiaty. Były też specjalne podziękowania dla Katarzyny Reszuty, Magdaleny Breńko i Emilii Sańko.

Na zakończenie uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni na urodzinowy tort, który ufundowała Pani Burmistrz.

(DB) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content