Seniorzy uczestniczą w warsztatach

Dużym zainteresowaniem cieszą zajęcia dla seniorów realizowane w ramach projektu pn.: “Rola i miejsce seniorów w życiu społeczności lokalnej” dofinansowanego z dotacji budżetu Województwa Podlaskiego w ramach zadania pn. „Współpraca z Podlaskimi Radami Seniorów”.

Zdjęcia

30 września 2023 r. wystartowały warsztaty ogrodnicze. Grupa seniorów wzięła udział w wydarzeniu „Ogrody przyjazne przyrodzie” w siedzibie Biebrzańskiego Parku Narodowego w Osowcu – Twierdzy. Sokólscy seniorzy mieli okazję wysłuchać ciekawych wykładów, wziąć udział w dyskusjach.

12 października 2023r. odbyły się warsztaty kulinarne. Seniorzy przygotowali danie jednogarnkowe „Kociołek wiejski”, który został skonsumowany ze smakiem przez uczestników i zaproszonych gości.

12 października 2023r. w kinie „Sokół” seniorzy w ramach warsztatów kulturalnych obejrzeli Komedię „prawie kryminalną” „DŻUNIO”, a po spektaklu spotkali się z i rozmawiali” z aktorami teatru „Mam Teatr”: Marzanną Graff, Aleksandrem Mikołajczakiem i Sandrą Zielińską.

9 i 16 października 2023r. zostały przeprowadzone warsztaty gier umysłowych w ramach których uczestnicy poznali zasady nowo zakupionej gry Rummikub i rozegrali pierwsze turnieje, dobrze się przy tym bawiąc i jednocześnie ćwicząc sprawność umysłową.

16 października 2023r. seniorzy w ramach warsztatów sztuki ludowej malowali obrazy techniką „przez wylewanie”. Prace uczestników zajęć będzie można obejrzeć na wystawie.

Udział w warsztatach wspomaga rozwój i integrację lokalnych seniorów, wpływa korzystnie na poczucie przynależności do grupy i dobre samopoczucie.

Herb Sokółki
Podlaskie

Zajęcia odbywają w budynku przy Placu Kościuszki 26 w Sokółce wyremontowanym i wyposażonym ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Parter budynku został przeznaczony do dziennego pobytu seniorów.

(KKK) UMS


Zobacz również

Skip to content