Spotkanie z pszczelarzem to nie lada gratka

W Filii Bibliotecznej Nr 1 Biblioteki Publicznej w Sokółce (na Osiedlu Zielonym) odbyły się warsztaty z Czereśniową Pasieką.

Uczniowie i uczennice 8 klasy spu SOSW w Sokółce poznali różnorodne ciekawostki związane z obecnością pszczół w przyrodzie i w życiu człowieka. Wspólne poznawanie pszczelich obyczajów, to wspaniała przygoda oraz okazja do zdobycia wiedzy.

Spotkanie z prawdziwym pszczelarzem

Spotkanie z prawdziwym pszczelarzem to nie lada gratka dla każdego. Pani Kasia z Czereśniowej Pasieki opowiedziała, czym na co dzień zajmują się pracowite pszczółki. Królowa matka, ekipa sprzątająca, nianie, asystentki, zbieraczki, budowniczy, ochroniarze a nawet trutnie leniuszki. Goście zobaczyli jak wygląda strój pszczelarza (Sebastian miał przyjemność przymierzyć taki strój). Posłuchali na czym polega praca pszczelarza. Obejrzeli, jak wygląda ul w środku oraz jak wyglądają narzędzia potrzebne w pracy pszczelarza. Każdy z uczestników warsztatów miał okazję powąchać jak pachnie naturalny, pszczeli wosk. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się, skąd w ulu bierze się miód, w jaki sposób pszczelarz go pozyskuje. W ramach warsztatów, każdy uczestnik wykonał świeczkę z węzy pszczelej. A na koniec uczestnicy otrzymali od Czereśniowej Pasieki słodki upominek.

Wydarzenie dofinansowano ze środków programu “Działaj Lokalnie” Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację “Sokólski Fundusz Lokalny”, Gminę Sokółka.

(IK) Biblioteka Publiczna w Sokółce


Zobacz również