Przystanek KULTURA, czyli kolor, krajka i książki!

Formę radosnego happeningu, w piątek 13 X, przybrało oddanie dla społeczności lokalnej przystanku autobusowego po małym liftingu – od teraz Przystanku KULTURA. Zaangażowani w renowację i mali sokółczanie przecięli symbolicznie kolorowe wstęgi. Miało też miejsce pierwsze „doładowanie” szafki do bookcrossingu, czyli bezpłatnej wymiany książek.

Na przystanku dominuje motyw tradycyjnej dla Sokólszczyzny krajki, ale we współczesnym ujęciu. Kolory przykuwają uwagę i słusznie, bo można tu sprawdzić, co jest aktualnie grane w lokalnej kulturze.

Obecni na otwarciu włodarze Burmistrz Ewa Kulikowska i zastępcy Adam Juchnik oraz Adam Kowalczuk, zgodnie stwierdzili, że pomysł kolorowych przystanków warto rozwijać.

Nowa odsłona przystanku to dzieło pracowników Sokólskiego Ośrodka Kultury, za inwencję, ale przede wszystkim efekty podziękowała im dyrektorka SOK-u Barbara Maj. Podziękowania popłynęły także do partnerów projektu: Leszka Lulewicza – prezesa MPEC, Piotra Kułakowskiego – dyrektora MPEC oraz Marcina Kuźmickiego – dyrektora technicznego z MPWiK.

Baner

Współfinansującym przedsięwzięcie projektowe było Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o w Sokółce, partnerem Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Sokółce, a patronowała mu Burmistrz Sokółki.

Dofinansowanie w ramach tegorocznej edycji Programu Grantowego 2023 Fundacji „Górażdże – Aktywni w Regionie”.

Fot. Wojciech Panow

(AT) Sokólski Ośrodek Kultury


Zobacz również

Skip to content