Niezwykłe spotkania autorskie w Bibliotece Publicznej

W poniedziałek, 16 października 2023 r. Biblioteka Publiczna w Sokółce miała przyjemność gościć pisarza Norberta Grzegorza Kościeszę. Tego dnia biblioteka stała się miejscem dwóch niezwykłych spotkań autorskich.

Norbert Grzegorz Kościesza

Norbert Grzegorz Kościesza, były policjant, swoje książki wydaje od 2017 r. Początkowo pisał jedynie pozycje przeznaczone do dzieci: zbiory podań i legend. Pierwsza z nich, “Legenda o czwartym królu”, zyskała duże uznanie wśród młodych czytelników i jej nakład rozszedł się bardzo szybko. Pan Norbert napisał też dla dzieci “Opowieści starej puszczy”, “Straszne legendy Hrabstwa Kłodzkiego i okolic” oraz “W leśnym stawie”.

Po zakończeniu służby w policji zaczął spisywać swoje wspomnienia oraz opowieści kolegów po fachu, dzięki temu powstały książki będące fabularyzowanymi reportażami o tym zawodzie: Psy Prewencji, Folwark Komendanta oraz Ulice Folwark Komendanta. Pan Norbert jest też autorem Dzielnicy cudów – zbioru wspomnień z dzieciństwa w PRL-u. Poza pisaniem książek zajmuje się wychowywaniem dwójki dzieci, pieczeniem ciast oraz treningami siłowymi.

Tuż po południu sokólskie dzieci, miały okazje zapoznać się z polskimi podaniami i legendami zebranymi w pozycjach literackich autorstwa naszego gościa. Pan Norbert w słowiańskim stroju opowiadał o tradycjach i wierzeniach z wielu regionów naszego kraju. Dzieci były bardzo aktywnymi słuchaczami, ciekawiły ich zarówno kwestie związane z poruszanym tematem, jak i kulisy pracy pisarza. Dużą radość wzbudziły w maluchach rekwizyty przywiezione przez pana Kościeszę – „Magiczny Kostur” oraz zabawna „Miotła Gienia”. Dzieci robiły sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia.

Wieczorem przyszedł czas na spotkanie autorskie skierowane dla dojrzałych czytelników. Pan Kościesza promował swoją najnowszą książkę – Folwark. Ulice Komendanta będącą kontynuacją jego reportaży na temat pracy w policji. Nasz gość, z godną pochwały szczerością, odpowiadał na wszystkie pytania uczestników spotkania, a było ich wiele. Policyjne historie nie były jedynym tematem podejmowanym tego wieczoru, Pan Norbert przytaczał zabawne anegdoty ze swojego życia oraz wspominał dzieciństwo w PRL-u. Był też czas, by porozmawiać o bajkach zarówno tych dla dzieci, jak i tych zawartych w antologii dla dorosłego czytelnika.

Dziękujemy Norbertowi Grzegorzowi Kościeszy za ciekawy wieczór w Sokólskiej Bibliotece. Zachęcamy wszystkich czytelników, by śledzili na Facebooku i na stronie zapowiedzi kolejnych spotkań autorskich.

(SzS) Biblioteka Publiczna w Sokółce


Zobacz również

Skip to content