Sukcesy zawodniczek SkiTeamu Sokółka

W ostatni weekend września, na terenie WOSiR w Szelmencie, rozegrano wyścigi nartorolkowe, w ramach Mistrzostw Polski Młodzików połączone z Pucharem Podlasia i Pucharem Polski.

Na podium

Na Suwalszczyznę przyjechało kilkanaście ekip narciarskich z całej Polski by rywalizować w tych prestiżowych zawodach. Byli to zawodnicy z: UKS Hubal Białystok, MKS Karkonosze, SMS Szklarska Poręba, LKS Witów ski Mszana Górna, UKS Start Malawicze, UKS Orliki Stara Kamionka. SMS Zakopane, LKS Klimczok Bystra, WSS Wisła, UKS Rawa Siedlce, NKS Trójwieś Beskidzka, UKS G-8 Bielany.

Choć pogoda zbytnio nie rozpieszczała to wszyscy uczestnicy zmagań narciarskich dzielnie rywalizowali między sobą , a rywalizacja odbywała się na dystansach od 1,5 do 10 km stylem klasycznym a także techniką dowolną. Zawody rozegrano przy silnym wietrze oraz opadach deszczu. Po oficjalnym losowaniu nartorolek firmy MARWE, które dostarczył startującym zawodnikom Polski Związek Narciarski sportowcy przystąpili do rywalizacji o prestiżowe tytuły.

Podczas dwudniowej rywalizacji o medale Mistrzostw Polski w biegach na nartorolkach w Szelmencie nasze dwie zawodniczki SkiTeamu Sokółka osiągnęły nie lada sukces. Ola Borys w biegu na 1,5 km stylem dowolnym wywalczyła złoty medal pokonując kilkanaście rywalek .Natomiast Natalia Fiedorec dwukrotnie stawała na podium: w biegu techniką klasyczną na 7,5 km była trzecia a w biegu techniką dowolną na 10.5 km wywalczyła sobie 2 miejsce. Pozostali zawodnicy : Milena Borys Weronika Plichta, Karol Borys, Maja Taudul, Patrycja Borys, Oliwia Borys, Maria Borys i Elżbieta Łowczecka również dzielnie walczyli o jak najlepsze miejsca klasyfikując się od 4 do 13 miejsca .

Ceremonii dekoracji oraz klasyfikacji łącznej dokonali: Prezes Podlaskiego Okręgowego Związku Narciarskiego Waldemar Leszczyński, Delegat Techniczny z ramienia PZN Grzegorz Staręga, Mistrz Olimpijski w skokach narciarskich z Sapporo, Wojciech Fortuna, Prezes Firmy Rollspeed produkujący polskie nartorolki – Dawid Sadowski, dyrektor SP nr 3 w Białymstoku Andrzej Wróblewswki.

Wyjazd na zawody możliwy był dzięki uzyskaniu przez Kluby wsparcia finansowego z Gminy Sokółka oraz Starostwa Powiatowego w Sokółce.

(PZ) SkiTeam


Zobacz również