DKF FANTOM zaprasza

Dyskusyjny Klub Filmowy FANTOM zaprasza na film dokumentalny pt. “OMAR. JAK NIE BYĆ INNYM”.

Gośćmi pokazu będą twórcy filmu Krzysztof Dzięciołowski – reżyser, Grzegorz Sokół – scenarzysta i Paweł Banasiak – operator oraz tytułowy bohater – Omar Szczęsnowicz z Rodziną. Zapraszamy 19.10.2023 r. (czwartek) o godz. 18:00. Bilety w cenie 10 zł.

Plakat

Bohaterem filmu jest Omar Szczęsnowicz z Sokółki. To młody człowiek, który lubi słuchać hip-hopu i spędzać czas ze swoją dziewczyną oraz kumplami. Jednak jest coś, co go od nich różni – religia, pochodzenie i wygląd. Film opowiada o wkraczaniu młodego polskiego Tatara w dorosłość, o jego życiu w napięciu pomiędzy rodziną, rówieśnikami a społecznością religijną, ale przede wszystkim między muzułmańską matką a katolicką dziewczyną.

Poprzez wybory młodego Tatara podpatrujemy zmagania o przetrwanie małej, tradycyjnej grupy, kutra robi co może, aby za kilka lub kilkadziesiąt lat nie zostać jedynie wspomnieniem na zdjęciach z rodzinnych albumów i czarno-białej taśmie kroniki filmowej,

Film prezentowany był na renomowanym festiwalu filmów dokumentalnych Millennium Mocs Against Graviti, na którym cieszył się dużym zainteresowaniem publiczności.

(KK) Kino Sokół


Zobacz również

Skip to content