DKF FANTOM zaprasza

Dyskusyjny Klub Filmowy FANTOM zaprasza na film dokumentalny pt. “OMAR. JAK NIE BYĆ INNYM”.

Gośćmi pokazu będą twórcy filmu Krzysztof Dzięciołowski – reżyser, Grzegorz Sokół – scenarzysta i Paweł Banasiak – operator oraz tytułowy bohater – Omar Szczęsnowicz z Rodziną. Zapraszamy 19.10.2023 r. (czwartek) o godz. 18:00. Bilety w cenie 10 zł.

Plakat

Bohaterem filmu jest Omar Szczęsnowicz z Sokółki. To młody człowiek, który lubi słuchać hip-hopu i spędzać czas ze swoją dziewczyną oraz kumplami. Jednak jest coś, co go od nich różni – religia, pochodzenie i wygląd. Film opowiada o wkraczaniu młodego polskiego Tatara w dorosłość, o jego życiu w napięciu pomiędzy rodziną, rówieśnikami a społecznością religijną, ale przede wszystkim między muzułmańską matką a katolicką dziewczyną.

Poprzez wybory młodego Tatara podpatrujemy zmagania o przetrwanie małej, tradycyjnej grupy, kutra robi co może, aby za kilka lub kilkadziesiąt lat nie zostać jedynie wspomnieniem na zdjęciach z rodzinnych albumów i czarno-białej taśmie kroniki filmowej,

Film prezentowany był na renomowanym festiwalu filmów dokumentalnych Millennium Mocs Against Graviti, na którym cieszył się dużym zainteresowaniem publiczności.

(KK) Kino Sokół


Zobacz również