Pożegnanie lata w Polankach

Koło Gospodyń Wiejskich w Polankach “Polaneczki” zaprosiło 15 września 2023 r. do siebie wszystkich mieszkańców i przyjaciół wsi Polanki, by wspólnie pożegnać tegoroczne lato.

Pożegnanie lata w Polankach

Korzystając z wyjątkowo sprzyjających okoliczności przyrody uczestnicy poszli na spacer w ramach projektu “Las naszym domem” by skorzystać z ostatnich promieni słonecznych. Naładowani witaminą D, rozsiedli się wygodnie by przed dużym ekranem spijać z ust naszych seniorek, ich historie, które wywoływały na twarzach całą paletę emocji od szczerego uśmiechu po skrycie wycieraną zakręconą w oku łezkę. Po projekcji nie obyło się bez słów podziękowań składanych na ręce naszych siłaczek, które w pierwszej kolejności złożyła Pani Burmistrz Ewa Kulikowska patronka filmu “Siłaczki z Polanek”.

Słowa uznania złożyły również przedstawicielki Sokólski Ośrodek Kultury Barbara Maj – Dyrektor oraz Agnieszka Kozakiewicz – kierownik artystyczny. Był wśród nas również koordynator regionalny akcji “Masz Głos” Piotr Znaniecki, który szczególną uwagę zwrócił, na fakt jak ważne są inicjatywy lokalne, nawet w tych najmniejszych miejscowościach w środku lasu Nasze stoły uginały się od pyszności dzięki otrzymanej dotacji z Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Oddział w Sokółce.

Już dziś zapraszamy na kolejne pożegnanie, ale te w przyszłym roku…

Akcja Masz Głos jest inicjatywą Fundacji Batorego realizowaną w edycji 2023 we współpracy ze Stowarzyszeniem Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, z Fundacją Laboratorium Badań i Działań Społecznych SocLab, Stowarzyszeniem Rozwoju „Inspiracje”, Pracownia Zrównoważonego Rozwoju – PZR, Fundacja Teatrikon. W latach 2022-2023 akcja jest współfinansowana przez Open Society Foundations. Patroni medialni: Onet.pl, Ngo.pl. www.maszglos.pl.

Partnerzy:
Fundacja Batorego
Sokólski Ośrodek Kultury
Urząd Miejski w Sokółce

Projekt “Las naszym domem” dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Fundację „Sokólski Fundusz Lokalny” w Sokółce i Gminę Sokółka.

Sylwia Nowakowska
fot. Wojciech Panow


Zobacz również

Skip to content