Zakończenie sezonu szachowego ASU Sokółka

W sobotę 22 lipca 2023 r. szachiści Akademii Sportów Umysłowych spotkali się przy ognisku w Parku Linowym Janowszczyzna. Odbyło się tam podsumowanie roku szkoleniowego 2022/23. Wszyscy otrzymali certyfikaty potwierdzające uzyskaną siłę gry oraz drobne upominki.

Największe sukcesy naszych szachistów:

  • Wszyscy podnieśli ranking szachowy.
  • Emilia Kocisz – zdobyła Mistrzostwo Polski klas I w Katowicach, Mistrzostwo Województwa Podlaskiego do lat 8 w Supraślu, I miejsce w XXIII Polonijnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Łomży, VI miejsce w MP w Poroninie, I miejsce w Białostockiej Lidze Szkolnej.
  • Jan Otoka – brązowy medal na w XXIII Polonijnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, IV miejsce w Festiwalu Szachowym Ziemi Sokólskiej,
  • Natalia Wieliczko – brązowy medal w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego.
  • Pozostali szachiści brali udział w wielu turniejach z wynikami dobrymi i godnie reprezentowali Sokółkę na mapie szachowej województwa i kraju.

W sobotę pokazali swoją wysoką sprawność w nowej dyscyplinie: wspinania się po linach parku linowego w Janowszczyźnie. Potem bawili się przy ognisku i zajadali pieczone kiełbaski. Zmęczeni i zadowoleni wracali do domu na zasłużony wypoczynek wakacyjny.

Dziękujemy p. Wiesławie Burnos – członek Zarządu Urzędu Marszałkowskiego, p. Burmistrz Sokółki Ewie Kulikowskiej oraz prezesowi Rady Głównej LZS Mieczysławowi Baszko za wsparcie finansowe naszego klubu w miniony sezonie szkoleniowym. Bez waszego wsparcia sukcesy młodych szachistów byłyby trudne do osiągnięcia. Dziękujemy dyrekcji Sokólskiego Ośrodka Kultury za udostępnienie sali do treningów oraz rodzicom za wspieranie młodych talentów i opiekę nad nimi podczas licznych turniejów.

Zarząd ASU Sokółka


Zobacz również

Skip to content