Wykład terenowy w Puszczy Knyszyńskiej

W niedzielne popołudnie 16 lipca 2023 r. uczestnicy warsztatów wybrali się z na wykład terenowy po Puszczy Knyszyńskiej.

Warsztaty w Puszczy Knyszyńskiej

Jak przyjemnie było schować się w lesie przed upałem. Przyjemny chłodek wspaniała soczysta zieleń i doborowe towarzystwo – tego wszystkiego nie zabrakło na wspólnym spacerze z Pawłem Średzińskim, który KGW “Polaneczki” z Polanek zorganizowało w ramach projektu “Las naszym domem”.

PAWEŁ ŚREDZIŃSKI ur. 1978, doktor nauk humanistycznych, historyk, publicysta, dziennikarz, miłośnik przyrody. Autor książek „Puszcza Knyszyńska. Opowieści o lesunach, zwierzętach i królewskim lesie, a także o tajemnicach w głębi lasu skrywanych”, „Syria. Przewodnik po kraju, którego nie ma” oraz „Łoś. Opowieści o gapiszonach z krainy Biebrzy”. Przez kilkanaście lat pracował w organizacjach zajmujących się ochroną przyrody. Publikuje m.in. w OKO.press i „Więzi”. Pisze o przyrodzie, ludziach, pograniczu, Bliskim Wschodzie i Afryce. Jeden z bohaterów książki Marcina Dorocińskiego „Na ratunek. Rozmowy o zwierzętach, naturze i przyszłości naszej planety”. Laureat Stołka Roku „Gazety Wyborczej”.

Dziękujemy za obecność wszystkim biorącym udział w spacerze i zapraszamy do kolejnych działań.

„Dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Fundację „Sokólski Fundusz Lokalny” w Sokółce i Gminę Sokółka”.

Koordynator Sylwia Nowakowska

#działajlokalnie #puszczaknyszyńska #las


Zobacz również