Zaproszenie do projektu „Wielokulturowość w działaniu”

Związek Tatarów RP Oddział Bohoniki serdecznie zaprasza mieszkańców Sokólszczyzny do udziału w projekcie pod hasłem „Wielokulturowość w działaniu”.

Serca nasze, cieszyło ogromne wielopokoleniowe zainteresowanie uczestników Tatarskiego Święta Wiosny „Navruz”, dlatego postanowiliśmy kontynuować działania w kierunku zaspokojenia ciekawości wielokulturowością, z której słynie nasz region. Na działania w ramach projektu składać się będą trzy warsztaty, których historia sięga starożytności.

Plakat

Na pierwszych zajęciach poznamy makramę, sztukę wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Technika wiązania przedostała się do Europy ze starożytnej Asyrii i Babilonii.

Na drugich warsztatach poznamy sztukę ebru. Kunszt marmurkowania Turcy seldżuccy oraz osmańscy rozpowszechnili stosując ją w kaligrafii oraz w sztuce dekorowania i oprawiania książek.

W trakcie trzeciego działania uszczkniemy odrobinę wiedzy z zielarstwa. Zioła towarzyszyły człowiekowi od zawsze, a ich wykorzystywanie w kulinariach należy do daleko sięgającej tradycji.

Projekt planujemy zrealizować w miesiącach lipiec-październik. Wypatrujecie doniesień w szeroko rozumianych mediach.

Warsztaty odbędą się dzięki dofinansowaniu ze środków programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Fundację „Sokólski Fundusz Lokalny” w Sokółce i Gminę Sokółka.

Katarzyna Bułkowska


Zobacz również

Skip to content