Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce zaprasza na warsztaty

Dbanie o zdrowie wieku senioralnym jest niezwykle ważne, pomaga zachować optymalną jakość życia dzięki pełnej aktywności fizycznej i psychicznej oraz samodzielności w codziennym życiu.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego w ramach projektu „Zdrowe jedzenie, zdrowe rozrywki seniora działają jak leczenie” serdecznie zaprasza do udziału w aż pięciu różnorodnych działaniach.

Plakat

W planach są dwa warsztaty, połączone z degustacją. Na pierwszych zapoznamy się z kuchnią dietetyczną, natomiast na drugich przygotujemy dania dla cukrzyków, bądź zagrożonych cukrzycą. Na trzecim spotkaniu wysłuchamy wykładu na temat, czy dieta w wieku senioralnym podyktowana jest obowiązkiem czy współczesną modą. Z kolei w trakcie czwartego spotkania zadbamy o zdrowie psychiczne, biorąc udział w grach stolikowych. Wisienką na torcie będzie piąte działanie, mianowicie wycieczka do Wigierskiego Parku Narodowego. Wydarzania zawarte w projekcie będą realizowane w miesiącach lipiec – wrzesień.

Realizacja działań będzie możliwa dzięki dofinansowaniu z Gminy Sokółka z zakresu profilaktyki rozwiązywania problemów alkoholowych oraz zakresu przeciwdziałania narkomanii w 2023. r.

(KB)


Zobacz również

Skip to content