Stypendia od Burmistrza Sokółki

Najlepsi uczniowie szkół podstawowych otrzymali z rąk Burmistrza Sokółki Ewy Kulikowskiej stypendia naukowe za wybitne wyniki w nauce za II semestr 2022/2023.

Zdjęcie grupowe

Rozdanie stypendiów Burmistrza Sokółki za wysokie wyniki w nauce to niezwykle ważne wydarzenie dla uczniów wszystkich szkół prowadzonych przez Gminę Sokółka. Uroczystość odbyła się 20 czerwca 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce przy ul. Mickiewicza 2a, była nie tylko potrzebna do uhonorowania wyników nauczania, ale także do podkreślenia znaczenia nauki i pracy w życiu uczniów.

Organizatorem tego wyjątkowego wydarzenia była Samorządowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Sokółce. Zebranych powitał Dyrektor placówki Jacek Dariusz Drewnowski. W uroczystości udział wzięli Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk, pracownice Referatu Oświaty Anna Żemajduk i Beata Maliszewska, dyrektorzy szkół, nauczyciele i rodzice.

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska pogratulowała uczniom, nauczycielom, rodzicom. „Dobiegł końca kolejny rok wytężonej pracy, kolejny rok starań o wiedzę i nowe umiejętności. Nastał czas długo oczekiwanych wakacji, czas zasłużonego odpoczynku uczniów i rodziców. Dziękuję wszystkim za wspólną pracę, za wysiłek i wspólnie spędzony czas. Życzę Wam, kolejnych sukcesów. Jestem z Was bardzo dumna.”

Stypendia otrzymało 252 uczniów z następujących szkól:

W ramach programu artystycznego wystąpił szkolny zespół instrumentalny pod opieką pani Grażyny Grabowskiej oraz trio akordeonowe. Były również występy uczniów, którzy pięknie zaprezentowali się grając na saksofonie, na skrzypcach oraz wokalnie. Część artystyczna była nie tylko hołdem dla laureatów stypendiów, ale także okazją do podziwiania talentów młodych muzyków i docenienia ich osiągnięć.

Celem przyznania jednorazowego stypendium naukowego jest promowanie i nagradzanie szczególnych osiągnięć uczniów szkół podstawowych. Stypendia wahały się od 200 zł do 248 zł. Na ten cel przeznaczono w II semestrze 52419 zł.

Anna Żemajduk, Beata Maliszewska – Referat Oświaty
Fot.: D. Biziuk


Zobacz również