XVII Międzyszkolna Olimpijka o Puchar Burmistrza Sokółki

W dniu 6 czerwca 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Sokółce odbyła się XVII Międzyszkolna Olimpijka o Puchar Burmistrza Sokółki, otwierająca tegoroczne Dni Sokółki.

Olimpijka w Sokółce 2023

Do zawodów zgłosiły się dzieci z klas I-III sokólskich podstawówek oraz Szkoła Podstawowa w Boguszach i Kamionce Starej. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Burmistrz Sokółki pan Adam Kowalczuk oraz dyrektor OSiR-u pan Piotr Rygasiewicz. Zawody tradycyjnie odbywały się pod patronatem Burmistrza Sokółki.

Uczestników Olimpijki oraz gości przywitała pani dyrektor Anna Andrzejewska, po czym głos zabrał pan Kowalczuk, m.in. wspominając czasy, kiedy w tutejszej placówce z inicjatywy nauczycieli klas początkowych odbył się pierwszy taki turniej.

Na początku, dla wprowadzenia miłej i radosnej atmosfery, wystąpiły dziewczynki z grupy tanecznej „Rytm” z klas drugich i trzecich, z dynamicznym układem choreograficznym do piosenki „Sofia”.

Dzieci, jak co roku, startowały w poszczególnych kategoriach wiekowych, łącznie w pięciu konkurencjach. Sędzią głównym był pan Andrzej Ignatowicz, a wspomagała go nauczycielka w.f.-u pani Elżbieta Król. Młodym sportowcom kibicowali koledzy, rodzice oraz pracownicy szkoły. Oto jak przedstawiają się wyniki rywalizacji:

W kategorii klas pierwszych:
I miejsce: SP 1 w Sokółce
II miejsce: SP 3 w Sokółce
III miejsce: SP 2 w Sokółce
IV miejsce: SP w Starej Kamionce

W kategorii klas drugich:
I miejsce: SP 3 w Sokółce
II miejsce: SP 1 w Sokółce
III miejsce: SP 2 w Sokółce
IV miejsce: SP w Boguszach
V miejsce: SP w Starej Kamionce

W kategorii klas trzecich:
I miejsce: SP 1 w Sokółce
II miejsce: SP 2 w Sokółce
III miejsce: SP 3 w Sokółce
IV miejsce: SP w Starej Kamionce

Uczniowie w nagrodę otrzymali dyplomy, pamiątkowe puchary oraz słodycze. Fundatorami nagród są Burmistrz Sokółki pani Ewa Kulikowska, Sokólski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Podlaska Spółdzielnia Spożywców Jaskółka. Patronowi zawodów i fundatorom dziękujemy za wsparcie.

(ZK) SP3


Zobacz również