Zaproszenie na warsztaty zielarsko – kulinarne

Sokólski Ośrodek Kultury, Muzeum Ziemi Sokólskiej oraz Zielska Kolonia zapraszają na warsztaty zielarsko-kulinarne z Agnieszką Prymaką, tym razem „PODAGRYCZNIK W ROLI GŁÓWNEJ”.

Plakat

„Podagrycznik to ziółko, które większość ludzi kojarzy jako uciążliwy chwast, a on ma ogromną moc leczniczą i nie przypadkowo pojawia się jako jedna z pierwszych roślin zaraz po zimie. Przybliżę jego właściwości zdrowotne i lecznicze. Mam nadzieję, że przekonam dlaczego warto go wprowadzić do swojej diety i kuchni. Opowiem o tym, na co zwrócić uwagę żeby prawidłowo go rozpoznać. Poszalejemy kulinarnie, bo zrobimy zielone pesto z tego dzikiego warzywka. Zrobimy też sól podagrycznikową, każdy zabierze ze sobą torebkę takiej soli*. Posmakujemy naparu z tej roślinki i nastawimy ocet, który działa świetnie oczyszczająco, zwłaszcza na stawy.” – komentuje Agnieszka Prymaka.

Data: 12 maja (piątek) 2023 r. / godzina: 17:00. Miejsce warsztatów: Muzeum Ziemi Sokólskiej, ul. Piłsudskiego 2

Zapisy: tel. 690 333 590, poczta@muzeumziemisokolskiej.pl

Cena: 50 zł/os. Czas trwania: ok. 2 godzin

*Każdy uczestnik zabierze ze sobą torebkę soli ziołowej oraz litrowy słoik z nastawionym octem.

O prowadzącej: Agnieszka Prymaka – zielarka, dyplomowana zielarka-fitoterapeutka, pasjonatka ziół i życia w zgodzie z naturą, autorka marki „Zielska Kolonia”.

Zielska Kolonia | Szudziałowo | Facebook

(AT) Sokólski Ośrodek Kultury


Zobacz również

Skip to content