Zaproszenie do udziału w akcji „Tydzień Bibliotek”

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza do udziału w ogólnopolskiej akcji „Tydzień Bibliotek”, który w tym roku przebiega pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”

Tydzień Bibliotek 2023

Biblioteka jest miejscem, które gromadzi społeczność zarówno jako grupę, jak i każdą poszczególną osobę. Biblioteka jest jak przyjaciel, z którym dobrze spędza się czas. Każdy może znaleźć w niej coś ciekawego dla siebie. Może to być naukowa odpowiedź na jakieś zawiłe pytanie z dowolnej dziedziny lub odwrotnie –fantazyjny i nieoczywisty świat zawarty w książce lub w grze. Oferta Biblioteki jest różnorodna i dostosowana do wielu potrzeb. To dlatego Bibliotekę można nazwać Moją, Twoją, Naszą i się z nią utożsamiać.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcjach zaplanowanych przez naszą placówkę w tym roku. Już 8 maja gościć będziemy pisarkę Annę Rybakiewicz, która opowiadać będzie o książkach pod tyt. „Lekarka nazistów” i „Złodziejka książek”. Z kolei 12 maja zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie pod hasłem „Dieta Długowieczności”, które przeprowadzi Magdalena Sienkiewicz- dietetyk kliniczny, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Jest zwolenniczką zdroworozsądkowego podejścia do diety i stopniowej zmiany nawyków.

Jak co roku ogłaszamy również ABOLICJĘ! Przez cały tydzień (od 8 do 15 maja) można będzie zwrócić przetrzymane książki bez płacenia kary.

Zapraszamy również do udziału w kiermaszu książki używanej! Podczas tygodnia bibliotek będzie można upolować ciekawe pozycje w symbolicznej cenie.

Fani konkursów, wyzwań i zagadek będą mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę o bibliotekach świata w quizie dostępnym na fanpage’u biblioteki oraz wziąć udział w konkursie pod tytułem „Świeżo czytane”! Zadanie polegać będzie na opisaniu niedawno przeczytanej książki, która wywarła na nas największe wrażenie. Na zgłoszenia czekamy aż do 12 maja! Do udziału w ciekawych spotkaniach, warsztatach, lekcjach bibliotecznych, a nawet akcji plantcrossingu zapraszają filie biblioteczne oraz Oddział dla Dzieci i Młodzieży. Zachęcamy aby obserwować naszą stronę internetową i być na bieżąco z planowanymi atrakcjami!

(EK) Biblioteka Publiczna w Sokółce


Zobacz również

Skip to content