Spektakl skłaniający do refleksji

16 kwietnia 2023 r. Sokólski Ośrodek Kultury, na deskach Kina „Sokół”, po raz kolejny gościł białostocki Teatr BaWiMo, tym razem z repertuarem niełatwym, skłaniającym do refleksji – jednoaktówką pt. „Miłość jeden kłębek nerwów, żaden taniec pod Rybią Skałą” islandzkiej autorki Elísabet K. Jökulsdóttir w przekładzie Jacka Godka.

„Miłość jeden kłębek nerwów...”

Reżyserii podjął się Dariusz Szada-Borzyszkowski, który w spektaklu pojawia się w kilku bardzo ważnych momentach, spajając go niczym klamra. „Miłość jeden kłębek nerwów…” to studium trudnej relacji głównej bohaterki z partnerem i procesu wewnętrznego dojrzewania do wyjścia z tego patologicznego układu. 5 kobiet – niczym alter ego jednej ofiary przemocy poetyckimi wersami opowiada nam o kolejnych etapach zapadania się w bezmiar toksycznego związku.

Dużo emocji dostarczyły widowni wiarygodne kreacje aktorek-amatorek (na co dzień pracowniczek branży finansowej, handlowej i ubezpieczeniowej) Wioletty Karczewskiej, Barbary Niewińskiej, Anny Krywko, Marty Pawełko i Patrycji Locman. Na szczęście, zakończenie sztuki tchnie optymizmem – bohaterka odnajduje siłę do walki o samą siebie. Poruszenia nie kryły także Barbara Maj, dyrektor SOK-u oraz Agnieszka Kozakiewicz, kierownik działu artystycznego, dziękując po spektaklu artystkom i reżyserowi.

(AT) fot. Wojciech Panow
Sokólski Ośrodek Kultury


Zobacz również

Skip to content