Zaproszenie na spotkanie z Krystyną Gudel

Biblioteka Publiczna w Sokółce ma przyjemność zaprosić na spotkanie z poetką regionalistką panią Krystyną Gudel.

Plakat

Pani Krystyna jest autorką wielu tomików poezji skierowanych do dorosłego czytelnika, jak i wierszy dla dzieci, m. in. Ziemi mojej i ludziom (2019), Jeszcze z tobą zatańczę (2020), Spacery kota Mateusza i inne wiersze (2020) – wiersze dla dzieci, Pęknięcia i szczeliny (2023), Smutny ogryzek i inne wiersze (2023) – wiersze dla dzieci.

Jest laureatką wielu konkursów literackich, inicjatorką i koordynatorką wydarzeń kulturalnych m. in. Pleneru Artystycznego ,,W Centrum Europy”, Konkursu Poetyckiego im. ks. Jerzego Popiełuszki, Suchowolskich Saloników Literackich. Prowadzi spotkania poetyckie i warsztaty dla dzieci.

Pisze też prozą. Wydała m. in. dzieła : Historie pazurem wojny kreślone (2017) – proza, relacje wojenne, Pomiędzy wschody a zachody wpisana (2013), Suchowolskim szlakiem. Tradycje i wielokulturowość (2019) – przewodniki po Gminie Suchowola oraz 100 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchowoli (2021).

Za działalność na rzecz kultury została uhonorowana dwukrotnie przez Kapitułę SAP Nagrodą im. Bolesława Prusa. Jest dwukrotną stypendystką Marszałka Województwa Podlaskiego (2019, 2023). Odznaczona w 2021 r. Brązowym Medalem za zasługi dla pożarnictwa. Jej wiersze tłumaczone były na język bułgarski i esperanto. W tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia pracy literackiej.

Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Publicznej w Sokółce (Os. Centrum 21) 26.04.23 r., w środę o godzinie 17:00. W trakcie spotkania będzie możliwość zakupienia książek autorki. Zapraszamy!

(NN) Biblioteka Publiczna w Sokółce


Zobacz również

Skip to content