Warsztaty z zielarką i fitoterapeutką w sokólskim muzeum

W czwartek, 23 marca 2023 r. w Muzeum Ziemi Sokólskiej SOK odbyły się warsztaty z wykonywania maści z pączków topoli, łagodzącej dolegliwości bólowe stawów i mięśni. Prowadziła je Agnieszka Prymaka, która zaproponowała temat “pączków” jako źródła cennych witamin i składników odżywczych w związku z dostępnością ich w okresie wiosennym.

Spotkaniu towarzyszyło gotowanie i próbowanie herbaty z „patyków” aromatycznej czarnej porzeczki i maliny leśnej. Jak się okazuje rośliny lecznicze to nie tylko elementy takiej jak liście, czy kwiaty, ale też i gałązki można z powodzeniem wykorzystać w prosty i smaczny sposób.

Warsztaty z zielarką

Jak zwykle spotkanie z Agnieszką – fitoterapeutką, miłośniczką wspomagania organizmu dzięki ziołom przepełnione było cennymi informacjami. Od tego czym jest gemmoterapia, czyli dziedzina zielarstwa zajmująca się pączkami roślin, uczestnicy spotkania otrzymali obszerne wyjaśnienia właściwości prozdrowotnych topoli, powoli i metodycznie uczyli się wykonywać maść z pączków tej rośliny. Dzięki zapobiegliwości prowadzącej cześć półproduktów została wcześniej przygotowana, co przyspieszyło wszystkie procesy i zajęcia potrwały niespełna dwie godziny.

(EW) Muzeum Ziemi Sokólskiej SOK


Zobacz również

Skip to content